Gotway Monster - przejedzie 240 km. na jednym ładowaniu.

Gotway Monster - przejedzie 240 km. na jednym ładowaniu.

Gotway Monster - przejedzie 240 km. na jednym ładowaniu.

autor / Artykuł / środa, 18 styczeń 2017 16:27

W drodze do ulepszenia monocykli i zwalczania rynkowej konkurencji wiele firm nadal tworzy kółka 14-16 calowe, stopniowo poprawiając ich wygląd. W tym wyścigu za rynkiem zbytu zabrakło miejsca na śmiałe decyzje i ciekawe rozwiązania. GOTWAY zawsze różnił się od szarej masy innych producentów, w swój sposób zwalczając stereotypy. Brnie w coraz większe szybsze, ale zarazem i brzydsze, dla niektórych jednokołowce.

GOTWAY jest pierwszą firmą, która wprowadziła na rynek monocykl z kołem 5, 8 i 10 calowym kołem.

Te małe monocykle miały eksperymentalny charakter i nie znalazły swojego miejsca na rynku. Ale już na zawsze w głowach monocyklistów pozostanie myśl, że ta firma nie boi się wyzwań i eksperymentów. Że jest wyjątkowa.

Tym razem Gotway eksperymentuje w innym kierunku - zwiększa koło monocykla zarazem zwiększając zasięg maszyny.

W 2015 roku został wydany pierwszy 18-calowy model GOTWAY MSUPER V3. W 2016 - ulepszony, zarówno na zewnątrz jak i technicznie. Ostatnia modyfikacja tego 18 calowego jednokołowca może pokonać dystans 160 km na jednym ładowaniu.

Wydawałoby się, że to już koniec, że teraz trzeba tylko dopasować wygląd do minimalistycznych standardów rynkowych i nie będzie na rynku konkurenta... ale nie. Spółka nadal nie zatrzymuje się i idzie w odmiennym kierunku.

Na początku 2017 roku ukazał się nowy model o średnicy aż 22 cali! Ważący 35 kg pojazd z baterią 2400Wh(!!!) Jest w stanie pokonać dystans do 240 km bez ładowania. “Ten monocykl to prawdziwy potwór” - mówią twórcy. Właściwie tak ten model został nazwany - Monster.

 

Zacznijmy od opakowania.

Otrzymując przesyłkę z monocyklem widzimy nie duże ale i nie małe opakowanie. Otwieramy go, a w środku znajduje się zasilacz, instrukcja, kółko i… w sumie to nic więcej. Żadnych gadżetów i dodatków.

Zewnętrzny wygląd MONSTERA jest bardzo praktyczny. Nie warto mówić o monocyklach, że są stylowe, ładne, estetyczne. Monocykl po prostu wygląda porządnie. Mocna obudowa, żadnych zbędnych światełek, żadnego połysku - tylko matowy plastik na którym zdecydowanie mniej są zauważalne zadrapania i obicia. W estetyce Monstera ważną rolę odgrywa symetria. Patrząc na monocykl z boku widzimy symetrycznie wystające z pod obudowy z obu stron koło. Model występuje w dwóch kolorach - czerwonym i niebieskim. Na rynku przewagę ma czerwony.

 

Rączka do przenoszenia.

Rączka w MONSTER jest standardowa, nie wyposażona w przycisk hibernacji co jest wadą, jednak dla niektórych użytkowników jest to rzecz zbędna. Bo kto będzie przenosić 29 kilogramową maszynę w rękach?

Ewidentną wadą jest brak wysuwanego uchwytu teleskopowego. 18 calowy poprzednik posiadał rączkę i ona się nieźle sprawdzała. Pomimo tego, że Monster jest wyższy od poprzednika, to transport urządzenia w rękach jest skomplikowany, a osoba o wzroście powyżej 180cm będzie czuć dyskomfort prowadząc motocykl ręką po sklepie, stacji metra... i tak dalej. Wysokość Gotway’a to 65cm, ale i tak nie dorówna 85cm teleskopowemu uchwytowi.

Cechy zewnętrzne.

W pobliżu uchwytu na przedniej stronie koła znajduje się przycisk zasilania.

Następnie port USB do ładowania różnych gadżetów. Niestety we wszystkich modelach Gotway’a port USB działa tylko wtedy, gdy monocykl jest włączony.

Przyciski są fizyczne, mają silikonowe zaślepki takie jak w znanym polskim bWheel.

Za portem USB znajduje się gniazdo zasilacza. Ładowanie 2400wh baterii potrwa średnio 20 godzin.

Poniżej znajduje się lampka do oświetlania drogi. Światło aktywuje się przez krótkie naciśnięcie przycisku zasilania.

- Pierwsze naciśnięcie włącza reflektor.

- Drugie naciśnięcie zawiera tryb stroboskopowy.

- Trzecie wyłącza reflektor.

Na tylnej stronie znajduje się wskaźnik naładowania baterii. Jest on wykonany w postaci pionowych pasków. Podczas postoju widzimy poziom naładowania kółka, natomiast podczas jazdy kolorowy paseczek zasilania mieni się różnymi kolorami i jest jedynym ozdobnych elementem MONSTERA.

Jednakże, przy monocyklu który pokonuje 240 km wskaźnik baterii jest raczej dekoracyjny. Wyczerpać baterie w jeden dzień jest bardzo trudno. Bardziej dokładny poziom naładowania możesz sprawdzić w aplikacji.

Patrząc na boki MONSTERA widzimy dwie boczne poduszki z gumy piankowej. Są one nieco mniejsze niż w 16 calowym poprzedniku V3. Należy podkreślić, że na dzień dzisiejszy to najbardziej miękkie ścianki boczne na rynku.

Podnóżki, pedały.

Obudowa monocykla posiada wgłębienie na pedały i magnesy, dzięki którym podnóżki utrzymują się pionowo przy obudowie.

Minusem w porównaniu do poprzednika V3 jest brak gumowej nakładki na pedałach. Z czasem obudowa monocykla zaczyna wydrapywać się w miejscu przylegania pedałów do obudowy.

Jeżeli nie patrzeć na 18 calowego poprzednika MSuper V3 (który ma zdecydowanie lepsze podnóżki), pedały Potwora zasługują na 4 z 5 punktów. Brak gumowych nakładek jest minusem, rozmiar jest mniejszy ale nadal wystarczająco duży dla komfortu jazdy. Powierzchnia podnóżków pokryta materiałem podobnym do papieru ściernego co zapobiega ześlizgiwaniu się.

Silnik - najważniejszy element.

GOTWAY chwali się, że monocykl MONSTER posiada silnik o mocy nominalnej 1800W. Na dzisiaj silnik tej marki jest absolutnym zwycięzcą wśród wszystkich innych producentów. Podczas badań przyśpieszenia i hamowania MONSTRA w porównaniu do MSuper V3 zmian nie zaobserwowano. Przy monocykliście ważącym 70-90kg  jednokołowiec może rozpędzić się do 40 km/h.

 

Koło

Rozmiar koła GotWay MONSTER to 2.75x17, zewnętrzna średnica - 588mm, szerokość - 83mm. Tego typu opony wykorzystuje się w niektórych motocyklach.

Dzięki 22 calowemu kołu i 8cm szerokości opony małe wgłębienia w ziemi i kamyki pod kołem przestają mieć jakiekolwiek znaczenie podczas jazdy. Minusem jest zmniejszenie zwrotności jednokołowca. Ale zwrotność koła jest porównywalna do zwrotności KingSong KS18.

 

Zalety::

bezpieczna obudowa

W miarę wygodny układ sterowania

Bateria od 1600wh do 2400wh - bezkonkurencyjna.

prędkość do 50 km/h

Obecność świateł

Doskonałe do jazdy na drodze.

 

Wady:

Waga: 29 kg

brak uchwytu teleskopowego

Ładowanie do 20 godzin

Brak gumek na pedałach.

Oczywiście, jeśli szukasz monocykla na spacery po mieście to przejdziesz obojętnie obok GotWay MONSTER. Ale jeżeli lubisz podróże, jeżeli lubisz wygodę jazdy po każdej powierzchni i nie chcesz co cztery godziny ładować swoje kółko, albo twoja waga przekracza 100kg - to ten model jest stworzony dla ciebie

autor

Skyfia

Skyfia

"Work Hard, Play Hard"

Skomentuj

Cannot get London, UK location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Please publish modules in offcanvas position.

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych