InMotion V8 - lider rynku 2016

InMotion V8 - lider rynku 2016

InMotion V8 - lider rynku 2016

autor / Recenzja / sobota, 07 styczeń 2017 00:09

Latem 2016 znana i zaufana marka inMotion wprowadziła udoskonalony produkt na światowy rynek - monocykl elektryczny inMotion V8. Producent po raz pierwszy wprowadził 16 calowe koło i możemy z całą pewnością powiedzieć, że do dziś klienci są pod wrażeniem pojazdu tej marki.

Czym jest unikatowy inMotion V8 w swojej nowej odsłonie?

Pod rączką monocykla znajduje się specjalny przycisk, który po naciśnięciu wprowadza inMotion V8 w tryb uśpienia. Tak jak i poprzednia wersja, nowy V8 jest łatwy w przenoszeniu. Czyli bierzesz kółko, podnosisz i ono samo się wyłącza do momentu aż położysz go z powrotem na twardą powierzchnię. To pozytywnie sprawdza się w przypadku dzieci. Przycisk uśpienia można wyłączyć poprzez mobilną aplikację. Co ciekawe, przycisk nie działa podczas jazdy, czyli jeżeli uczysz się jeździć z paskiem to możesz śmiało podpiąć go do rączki. Przypadkowe naciśnięcie przycisku paskiem nie będzie dla ciebie groźne, chyba, że naprawdę wolno jedziesz…

eco1.jpg

Przycisk zasilania w V8 jest dotykowy co chroni go przed wilgocią i kurzem.

Wskaźnik naładowania, który znajduje się tuż pod przyciskiem zasilania wyraźnie widać nawet w słoneczny dzień.  A pod wskaźnikiem znajdują się światła, które oświetlają drogę w ciemności.

eco2.jpg

W nowym modelu inMotion zastosował również dekoracyjne światła ledowe. Na każdej stronie motocykla znajduje się już nie jedno, ale aż trzy świecące kręgi. Dzięki takiemu rozwiązaniu, monocykl jest zdolny do tworzenia niezwykłych efektów wizualnych.

Monocykl V8 posiada 5 trybów podświetlenia, którymi można sterować za pomocą mobilnej aplikacji. Producent chwali się, że podświetlenie Inmotion V8 jest w stanie uzyskać 60 000 kolorów. Ale gołym okiem chyba tego nie sprawdzimy.

ecojazda_inmoti.jpg

Po lewej stronie obudowy InMotion V8 znajduje się wysuwany uchwyt transportowy. Są odcinki drogi, gdzie naprawdę trudno nieść 13,5 kilogramowy monocykl. Teraz Jedno kliknięcie może wypchnąć teleskopowy uchwyt V8, który pozwoli nam z rozkoszą wozić jednokołowiec obok siebie. W porównaniu do KingSong KS16 wysuwana rączka jest elementem dodatkowym do zwykłego uchwytu, co poniekąd sprawia niewyobrażalny komfort.

Jadący obok monocykl wygląda o wiele estetyczniej niż, na przykład taki Kingsong, który ciągniemy za sobą po piętach.

2.jpg

Akumulator monocykla znajdziemy po prawej stronie pod obudową. Producent chwali się, że jest bardzo łatwa do wymiany. W praktyce każdy kto próbował ją wymieniać wie, jak porządnie i mocno jest zamontowana bateria.

Wzdłuż korpusu monocykl ma cienkie, domyślnie czerwone paski które można wymienić na dowolny kolor. Producent chwali się, że manipulując kolorem światła i pasków można sprawnie podkreślić osobowość każdego monocyklisty.

ecojazda6.jpg

Na monocyklu inmotion V8 trudno przekroczyć prędkość. Podczas gdy jedziesz z prędkością 30 km/h pedały zaczynają podnosić się tak wysoko, że chcąc nie chcąc musisz podporządkować się urządzeniu i zwolnić. Na ninebot One, dla porównania, można było bez problemu jechać z podniesionymi pedałami aż do momentu wyłączenia urządzenia w trakcie jazdy. W inmotion V8 raczej nie uda się przetestować upadku z prędkością 30 km/h. (chyba, że jadąc z górki lub przy słabo naładowanej baterii, ale nikt jeszcze nie odważył się tego sprawdzić).

ecojazda3.jpg

Korpus jednokołowaca V8, jak i jego poprzednika zrobiony na połysk, na którym widać wszystkie zadrapania i obicia. Lśniące boczki aż korci przy upadku otrzeć o asfalt. Ale co tam, producent znalazł na to rozwiązanie. Po długotrwałej jeździe, gdy monocykl nie wygląda tak pikantnie jak po zakupie i żadne oklejanie gąbką już go nie uratuje, można ubrać na niego piękny pokrowiec zaprojektowany przez producenta Inmotion. Albo po prostu wymienić boki obudowy, które można zawsze dokupić.

Dane techniczne:

 • Prędkość maksymalna 30 km/h (w rzeczywistości 35 km/h przy pełnym naładowaniu baterii)
 • Zasięg podróży na jednym ładowaniu do 50 km w zależności od warunków drogowych i ciężaru użytkownika ( w rzeczywistości 46 km przy 75 kilogramowym użytkowniku, jakieś 30km przy ciągłej jeździe na pełnej prędkości)
 • Zdolność pokonywania wzniesień do 25°, w zależności od wagi użytkownika
 • Bateria 480 Wh, litowo-jonowa
 • Moc silnika 800 Watt
 • Nadaje się do temperatur od -10°C do 40°C Temperatura zalecana to jest użyć 10-30°C. Przy minusowej bateria słabiej działa.
 • Wytrzymuje ciężar do 120 kg
 • Czas ładowania około 240 min
 • Odległość od ziemi do pedałów 150mm
 • Rozmiar opon 16 '
 • Waga 13,5kg

 

autor

Skyfia

Skyfia

"Work Hard, Play Hard"

Skomentuj

Cannot get London, UK location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Please publish modules in offcanvas position.

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych