USA nie chce hoverboard'ów - zostały zakazane.

Szkice patentowe z 1999r. i flaga USA w tle.

USA nie chce hoverboard'ów - zostały zakazane.

autor / poniedziałek, 28 marzec 2016 21:39

Komisja ds. handlu międzynarodowego w USA wydała zakaz importu samobalansujących się pojazdów dwukołowych znanych między innymi jako hoverboard. Zakaz ten nie dotyczy jednak bezpieczeństwa produktu, jak to bywa w większości przypadków, ale związane jest ze sporem patentowym.

Roszczenia patentowe zgłoszone były przez markę Segway (obecnie własność chińskiej firmy Ninebot), która posiada ponad 400 patentów dotyczących technologii samobalansowania. Segway wniósł skargę przeciwko 13 przedsiębiorstwom, m.in. UPTECH, UP Technology, UP Robotics, FreeGo China, EcoBoomer, oraz Roboscooters. Procesy ciągle trwają i nie jest jednoznaczne że racja zostanie w całości po stronie Segway, ponieważ najważniejszy patent został zgłoszony bardzo późno bo w 2013 roku.

Szkice patentowe z 1999r.

Z tego względu, że sytuacja jest ciągle niejasna, komisja zablokowała sprzedaż już sprowadzonych urządzeń firmie Ecoboomer a pozostałym, w tym Segway’owi zakazała całkowicie importowania urządzeń, ale tylko do czasu całkowitego rozstrzygnięcia sporu.

Czy chodzi o wszystkie dwukołowe, samobalansujące się pojazdy? Jordan L. Coyle – jeden z prawników zajmujący się tym problemem twierdzi, że chodzi tu jedynie o urządzenia z rączką – czyli te najbardziej podobne do pierwotnego Segwaya.
Na tym etapie trudno jest jednak określić, jak będzie interpretowane orzeczenie komisji przez służbę celną w USA.

komentarz

Skomentuj

Cannot get London, UK location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Please publish modules in offcanvas position.

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych