GOCLEVER City Board - reset i rekalibracja

GOCLEVER City Board - reset i rekalibracja

GOCLEVER City Board - reset i rekalibracja

autor Kalmar / niedziela, 09 grudzień 2018 23:54

 Jeśli deska ma problem z utrzymaniem równowagi lub jedna strona pracuje inaczej niż druga (szybciej lub wolniej), świeci się czerwony wskaźnik braku stabilizacji można spróbować powtórnej kalibracji czujników położenia.
Poniższa procedura ma zastosowanie nie tylko w przypadku City Board ale praktycznie do większości chińskich desek klonów sprzedawanych pod przeróżnymi nazwami.


W deskach typu hoverboard są dwa czujniki - niezależne dla każdej strony dlatego ważne jest aby obie części deski podczas kalibracji były ustawione równo względem siebie. Cała deska również powinna być prosto bez przechylenia w kierunkach przód-tył, można do tego celu wykorzystać wytłoczkę ze styropianu w którą była zapakowana lub poziomicę w telefonie położonym na gumowym padzie deski. W sytuacji awaryjnej ewentualnie "na oko" ale wtedy kalibracja może być niedokładna.
Poprawne ułożenie deski ułatwia uzyskanie punktu zerowego czujników dokładnie w poziomie i prawidłowy ruch w przód jak i do tyłu.

Procedura:
1. Wyłącz hoverboard
2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez ok. 10 sekund - po 5 sekundach rozlegnie się dźwięk, ignorujemy go i trzymamy przycisk dalej aż przednie światła deski zamrugają 5 razy, można puścić przycisk.

Nie naciskaj gumowej nakładki podczas tej procedury, nie stawaj na desce - były przypadki uszkodzenia (zawieszenia) płyty głównej w niektórych typach desek (tzw. brick)

3. Światła zaczną mrugać wolniej - hoverboard został skalibrowany
4. Wyłącz urządzenie
5. Deska jest gotowa do jazdy.

Czasem ta procedura może pomóc w przypadku drgań jednej strony deski podczas schodzenia z niej (tzw. shake), jednak opisy innych użytkowników wskazują na inną przyczynę (poza uszkodzeniami czujnika oczywiście).
Otóż czasami gumowa nakładka na której stajemy jest zbyt szczelna i zasysa się przy wchodzeniu na deskę, podczas schodzenia powietrze powoduje wolniejsze odessanie tej nakładki i tym samym wprowadzenie w błąd czujnika nacisku. W opisach zaleca się wykonanie niewielkiego nacięcia na krawędzi nakładki od spodu a w niektórych przypadkach powiększenie czubkiem nożyczek otworu w który wchodzi element reagujący na nacisk.

 

komentarz

Skomentuj

Cannot get London, UK location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Please publish modules in offcanvas position.

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych