Dlaczego deskorolka elektryczna trzęsie się? Pięć głównych powodów.

Dlaczego deskorolka elektryczna trzęsie się? Pięć głównych powodów.

Dlaczego deskorolka elektryczna trzęsie się? Pięć głównych powodów. Wyróżniony

autor / środa, 11 kwiecień 2018 06:48

Hoverbordy które z niewiadomego powodu wszyscy w Polsce nazywają deskorolkami elektrycznymi są najbardziej podatne na psucie się z pośród wszystkich innych drobnych pojazdów elektrycznych. Wina częściowo leży po konstrukcji urządzenia, ale też duży napływ taniej chińskiej produkcji psuje reputację tego rodzaju transportu elektrycznego. Deskorolka psuje się na przeróżne sposoby, ale zawsze daje sygnały ostrzegawcze. Jednym z takich sygnałów jest okazywanie ciągłych wibracji w niektórych przypadkach trzęsieniu towarzyszy też dźwięk pisku. Poniżej pięć najczęstszych powodów takiej a nie innej reakcje hoverboarda.

  1. Waga pilota jest poniżej minimalnego możliwego obciążenia. W tym przypadku żyroskop próbuje bezskutecznie skompensować niewielką masę, co prowadzi do "drgań" aparatu. Aby wyeliminować ten objaw, konieczne jest obniżenie poziomu czułości czujników żyroskopowych poprzez podłączenie smartfona przez Bluetooth i odnajdując opcję zmiany minimalnej wagi ustawić mniejszą. Nie warto zmieniać ustawień w inny sposób (na przykład poprzez ingerencję w oprogramowanie płyty głównej)
  2. Dlaczego deskorolka czasem wibruje, kiedy na nią stajesz, ale nie zawsze? W takim przypadku często występuje niewłaściwe ułożenie stóp hoverbordzisty na platformie deskorolki. Jeśli stopy ułożone niesymetrycznie, żyroskop będzie próbował skorygować to położenie, to doprowadzi do wyczuwalnej wibracji.
  3. Czasem wibracje może spowodować mocno wciśnięty jeden z przycisków. Warto sprawdzić obudowę, czy żaden przycisk nie jest na stałe wciśnięty. Czasem wystarczy podważyć przycisk, albo rozkręcić obudowę żeby wibracje ustąpiły.
  4. Odczuwalne wibracje w trakcie jazdy? Uszkodzona płyta główna może być powodem. Wtedy wymiana sygnału od płyty głównej do żyroskopu jest zaburzona(opóźniona), co również powoduje odczuwalne wibracje w trakcie jazdy.
  5. Powyższe przyczyny nie zawsze muszą być po winie właściciela deskorolki. Wibracja żyroskopu może być spowodowana wadliwą jakością montażu. Czasem warto sprawdzić czy wszystkie przewody są dociśnięte, a śrubki dokręcone. W niektórych przypadkach powody wibracji hoverboarda są banalne i można zauważyć je gołym okiem, jednak że największy kłopot może sprawić niesprawna elektronika wymiana/naprawa której już wiąże się z kosztami.  Dla tego warto kupować hoverboard u dystrybutorów dających faktyczną gwarancje na produkt.

Skomentuj

Cannot get London, UK location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Please publish modules in offcanvas position.

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych