Jaki hoverboard kupić?

Jaki hoverboard kupić?

Jaki hoverboard kupić?

autor / niedziela, 05 luty 2017 17:46

Elektryczne deskorolki są tanie i kuszą swoją praktycznością. Ale przejścia z hoverboardem na rynku amerykańskim i nagły zakaz przewożenia elektrycznych deskorolek samolotem, zakaz jeżdżenia po lotniskach i przechowywania ich w niektórych miejscach publicznych budzi niepokój i zmusza nas zadać jedno pytanie. Jeżeli już, to jaki hoverboard kupić?

Nazywam w artykule hoverboard “deskorolką elektryczną” dla tego, że w większości sklepach właśnie tak go nazywają. Hoverboardy to najtańsze a dzięki temu najbardziej dostępne elektryczne pojazdy osobiste. Siłą rzeczy portal taki jak nasz promujący tego typu transport powinien poświęcić im więcej miejsca.

Dlatego od dawna próbujemy badać rynek deskorolek elektrycznych, ale do teraz nie możemy wytypować najbardziej zaufanej marki. Jedne firmy powstają, inne upadają, zamawiając te same produkty w fabrykach dalekiego wschodu. Te same hoverboardy z tą samą elektroniką - zmieniając nieco wygląd, albo i nie zmieniając. Trudno trafić na sprzedawcę, który sprzedając hoverboard za 600-1200zł i z ręką na sercu da Ci gwarancję, że kupiona przez ciebie “deskorolka elektryczna” nie wybuchnie. A jeszcze trudniej znaleźć sprzedawcę który wie, co kryje jego produkt w środku, czyli pod plastikiem…

 

Universal-6-5-8-10-Inches-2-Wheels-Self-Balancing-font-b-Electric-b-font-Scooter.jpg

Ale mimo to, postaram się dać wam kilka wskazówek odnośnie tego, jak wybrać hoverboard, czyli “elektryczną deskorolkę”.

Po pierwsze rozmiar koła. Deskorolki z 10” kołem są może nieco mniej zwinne niż te 7”, ale po asfalcie, kostce brukowej czy gruntowej powierzchni na pewno będzie lepiej się jechało.

Jetson-V8-hoverboard-rear-1024x466.jpg

Warto zwrócić uwagę na pojemność baterii i na to, jakiego producenta są baterie. Jeżeli w hoverboardie są zamocowane akumulatory na ogniwach Samsunga 18650, to pojemność ogniwa będzie wynosić jakieś 4,4 Ah, jeżeli to są jakieś Chińskie zamienniki to zazwyczaj pojemność wynosi ok 4 Ah.

Ważnym elementem jest ilość “elektronicznych płytek”, czyli sterowników. Pod obudową powinniśmy zobaczyć trzy płytki. Jedną główną i dwie do każdego koła. Tak jak na zdjęciu. Chociaż wątpię, żeby w jakimkolwiek sklepie pozwolono Wam zaglądnąć pod obudowę deskorolki.

 

18rb1wr.jpg

Kupując deskorolkę bezpośrednio w sklepie warto go włączyć, sprawdzić czy palą się dwa światła czy jedno. Jeżeli jedno i przy dokładnym obejrzeniu w miejscu na diody ty tych diod nie widzisz, to lepiej tą deskorolkę zostawić na półce w sklepie i poszukać gdzie indziej. Dlaczego? Skoro już nie możemy zaglądnąć pod obudowę, to kierujmy się rozsądkiem. Jeżeli oszczędzają na zwykłych diodach (co się często zdarza), to wyobraź sobie jaka elektronika może być w środku. A twoje bezpieczeństwo jazdy na urządzeniach samobalansujących jest uzależnione właśnie od elektroniki i baterii.

 

4e048be3847d2227bb639f536f82c84c.jpg

Tak naprawdę kupując deskorolkę elektryczną losujemy jakość, bo do końca nie wiadomo jakiego kota kupimy w worku. Jeżeli kupując monocykl elektryczny, rower, skuter to możemy zdać się na producenta. Z hoverboardami to nie takie łatwe jakby się wydawało. Jak donosił Mashable w związku z serią incydentów związanych z eksplozjami oraz samozapaleniem hoverboardu, po dokładnym zbadaniu deskorolek pod kątem zagrożenia życia hoverboard uznany został za pojazd niebezpieczny. W zeszłym 2016 roku te badania przyczyniły się do ogłoszenia zakazu i konfiskacji hoverboardów.  W Wielkiej Brytanii wcześniej produkty hoverboardopodobne zostały wycofane z rynku zgodnie z aktem z 1835[sic!] roku. Więcej o tym poczytaj "TUTAJ".

 

11.jpg

Pamiętaj o tym, żeby przechowywać hoverboard w bezpiecznym miejscu, pamiętaj, że konstrukcja hoverboarda nie pozwala na porządne zabezpieczenie baterii i elektroniki. A każdorazowo stając nogą na podnóżku wywierasz bezpośredni nacisk na akumulatory. Właśnie to przyczynia się do eksplozji baterii.

Czytaj też :

Na pytanie dla czego dokładnie zakazano przewozu wszystkich urządzeń zasilanych akumulatorami litowo-jonowymi odpowie inny artykuł.

Kupić dziecku hoverboard czy nie czy nie? 

 

komentarz

Skomentuj

Cannot get London, UK location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

Please publish modules in offcanvas position.

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja

Informacje o wydajności

Użycie pamięci

Zapytania do bazy danych