ecojazda.pl korzysta z ciasteczek! - to takie pliki, które zapisują się na komputerze...

ecojazda.pl

niedziela, 27 marzec 2016 14:48

Jak kleić taśmę ochronną na monocykl.

Napisane przez

Kilkukrotnie otrzymywaliśmy pytania dotyczące przyklejania taśmy ochronnej na jednokołowiec. I, oczywiście, z myślą o was postanowiliśmy poświęcić temu pytaniu ten artykuł. 

Taśma ochronna albo, tak zwana, pianka poliuretanowa jest niezbędnym elementem monocyklisty, zwłaszcza tego początkującego. Mamy dwa powody żeby z takiej ochrony monocykla skorzystać. 

- po pierwsze, taśmę kleimy dla tego, żeby ochronić nasze kółko od licznych zadrapań, które z pewnością pojawiły by się pod czas nauki jazdy. Bo wiadomo, przez pierwsze kilka godzin monocykl, razem z tobą będzie latał po asfalcie jak szalony, będziesz z niego zeskakiwać, będziesz tracić równowagę a czasami nawet padać. Natomiast, całkiem możliwe, że przez pierwsze tygodnie jazdy na nim wynikną problemy z wyjeżdżaniem na przeszkody typu krawężnik. Będziesz wtedy testować swoje umiejętności co też może spowodować upadki maszyny. 

 - po drugie, taśma czasami jest niezbędna nawet dla profilaktyki jako nakładka pomiększająca boki jednokołowca. Jadąc na nim ściskamy go lekko nogami, czasami mocniej nasikamy jedną nogą w bok manewrując jazdą co powoduje wysiłek dla łydek. Taśma piankowa świetnie działa jak miękki amortyzator chroniąc nasze nogi od siniaków na początkach jazdy i od dyskomfortu w dalszym ciągu korzystania z maszyny.

Tak naprawdę, oklejanie jest bardzo łatwe. Robi się to w kilka kroków:

1. Jeżeli nie otrzymałeś takiej taśmy w komplecie ze swoim ekomobilem to możesz ją dokupić. Kolory są różnorodne więc kieruj się własnym gustem.

  

2. Żeby nakleić taśmę ochronną na monocykl przyda się ci taśma dwustronna. Czasem taśma jest już naklejona na piankę albo po prostu dołączona w komplecie. Naklej taśmę dwustronną na taśmę ochronną.

 

3. Teraz można naklejać taśmę na jednokołowiec. Naklej ją przykładając taśmą dwustronną do plastikowej obudowy monocyklu.

Nie wszyscy naklejają taśmę dla wygody lub ochrony pojazdu. Są też tacy, którzy przy pomocy taśmy ochronnej wyklejają na monocyklu różne wzory, robiąc go unikalnym „tworem artystycznym”. Niektórzy wycinają i naklejają różne kształty a niektórzy nawet potrafią wyklejać bohaterów z bajek lub filmów.

 

Ostatnio na forum