ecojazda.pl korzysta z ciasteczek! - to takie pliki, które zapisują się na komputerze...

ecojazda.pl

sobota, 26 marzec 2016 19:46

Zalety i korzyści z zakupu monocyklu elektrycznego

Napisane przez

Wiadomo, monocykl to nowy wynalazek który służy do szybkiego i sprawnego przemieszczenia się po mieście. Ale jakie konkretnie korzyści niesie ze sobą zakup takiego jednokołowca?

 

SZYBKOŚĆ

Jednokołowiec jest szybkim transportem, jedzie z prędkością do 30 km/h, czyli pozwala poruszać się pięć razy szybciej niż pieszy. 

 

MOBILNOŚĆ

Nie musisz szukać miejsca parkingowego lub słupka żeby przywiązać swój rower. Możesz z łatwością wziąć monocykl do ręki i wnieść go ze sobą do pomieszczenia. Możesz wejść z jednokołowcem do sklepu, kina, pracy, na uczelnie czy gdziekolwiek idziesz. Możesz wziąć monocykl do ręki i wsiąść z nim do autobusu, metra, pociągu, czy auta, bo jest wystarczająco mały i zgrabny. 

 

ZWROTNOŚĆ

Kółko elektryczne sprawnie porusza się po kostce brukowej, plaży, trawie i małych wąskich ścieżkach. Nie musisz stać w korkach żeby szybko dotrzeć do konkretnego celu. Po drodze możesz wstąpić do sklepu, apteki czy innego dowolnego miejsca. Możesz z łatwością objechać przeszkodę czy wyprzedzić człowieka idącego przed tobą. 

 

KOMPAKTOWOŚĆ

Jedną z największych zalet monocykla są małe gabaryty które pozwalają trzymać go w dowolnym miejscu mieszkania czy domu. Nie zawadza na korytarzu a z łatwością mieści się w szafie. 

 

EKONOMIA

Nie musisz tracić pieniędzy na paliwo czy gaz. Jednokołowiec ładuje się niecałe dwie godziny prądem z dowolnego gniazdka elektrycznego. W zależności od modelu przejechać na kółku możesz nawet 50 km. 

 

NISKA CENA

Kupisz sprytny transport za niską cenę. Monocykl elektryczny kosztuje od 1500 zł. Nawet przy droższych modelach rata takiego produktu wyniesie ciebie mniej niż miesięczny bilet na autobus miejski.

 

EKOLOGICZNOŚĆ

Monocykl jest elektrycznie zasilanym transportem co czyni go ekologicznie czystym produktem. Chyba warto zrezygnować ze spalin silnikowych i zadbać o swobodę oddychania.

 

SWOBODA DZIAŁAŃ

Jadąc na jednokołowcu masz absolutnie wolne ręce. Możesz wieźć zakupy, gadać przez telefon, trzymać torebkę czy nawet spacerować ze szczęśliwym pieskiem bez wysiłku nadążając za jego biegiem. :)

BEZPIECZEŃSTWO

Konstrukcja pojazdu jest stabilna i posiada żyroskop utrzymujący równowagę. Nawet jeżeli ją stracisz to bez problemów możesz zeskoczyć z jednokołowca żeby zapobiec upadkowi. Gdy zeskoczysz monocykl wyłączy się.

STYLOWOŚĆ

Producenci prześcigają się w projektach swoich kółek a modelki nawet wyjeżdżają na monocykle na wybieg. Monocykle pojawiają się również na wybiegach konkursów piękności dla kobiet ;). Na uwagę zasługuje fakt, że ludzie jeszcze nie przyzwyczaili się do widoku monocyklistów na ulicy, a większość z nich nawet nie podejrzewa o istnieniu takiego urządzania. Właśnie dlatego to urządzenie wzbudza zachwyt omijanych ciebie pieszych. Będziesz w ich oczach wyglądać stylowo, a nawet futurystycznie. :) Sterowanie monocyklem nie wymaga dużych umiejętności

Jeżeli mieszkasz w mieście i stacja metro lub przystanek autobusowy jest daleko to możesz skrócić czas dojścia kilkukrotnie. Zgrabność tego urządzenia pozwala na zabranie go do dowolnego transportu publicznego czego nie można powiedzieć o rowerze, skuterze czy motorze. A jeżeli praca znajduje się jakieś 10 przystanków od domu to możesz całkowicie zrezygnować z autobusu, metra czy auta. To jest dobry środek transportu do pracy, sklepu, na uczelnie czy do szkoły.

Jeżeli kupisz monocykl i nauczysz się na nim jeździsz to z pewnością nie pożałujesz wydanych pieniędzy.

 

Ostatnio na forum