ecojazda.pl korzysta z ciasteczek! - to takie pliki, które zapisują się na komputerze...

ecojazda.pl

środa, 04 maj 2016 21:51

Monocykle Hondy grały w teledysku! I co to dało?

Napisane przez

Na teledysku grupy rockowej “OK Go” możemy zobaczyć monocykle z siedziskiem marki Honda na których członkowie zespołu synchronicznie poruszają się pod utwór "I Will not Let You Down". A jeżdżący na nich ludzie udają wyświetlacz... Czy taki monocykl można sobie kupić?

 

Słynna marka znana głównie z produkcji samochodów i motocykli - Honda w 2012 roku zaprezentowała światu swój, markowy monocykl elektryczny. Wygląd monocykla nie odlatuje od stylu samochodów - kształty zdecydowanie różnią się od innych, konkurencyjnych pojazdów elektrycznych.

Pierwszy pokaz Hondowego jednokołowca zaprezentował Mamoru Mohri dyrektor wykonawczy National Museum of Emerging Science and Innovation (Miraikan) i były astronauta.

źródło: world.honda.com

Po tym pokazie odbyła się seria innych prezentacji. Najbardziej epickim pokazem monocykla do dziś zostaje taniec na nim w teledysku grupy rockowej Ok Go.

źródło: brandchannel.com

Zresztą Honda była sponsorem tego teledysku który wręcz stał się prawdziwym diamentem kampanii reklamowej monocykli Hondy. Oprócz czterech monocykli i śpiewających na nich gwiazd w teledysku wystąpiło 2000 przeszkolonych Japończyków. Aaaaa … zresztą, oglądnij teledysk i przekonaj się - robi wrażenie.

 

źródło: brandchannel.com

 

Aktualnie o o tych monocyklach świat już zapomniał. W latach 2012-2013 testowe wersje trafiły do dystrybutorów w ramach testu rynku, ale Honda nigdy nie przystąpiła do sprzedaży w detalu.. Pierwszy model prototypowy z 2012 roku ważył nieco ponad 10 kilogramów i miał wymiary: 315 x 160 x 650 mm. Akumulator oczywiście litowo-jonowy, który pozwalał tylko na godzinną podróż – ale za to na siedząco.

źródło: world.honda.com

Pomimo wydanych pieniędzy na dosyć dużą kompanie reklamową, Honda puki co nie zapowiada większej inwestycji w monocykle elektryczne. Aktualnie została nam tylko pamięć o jednych z pierwszych na rynku jednokołowcach elektrycznych, które stworzyła słynna znana japońska firma.

Honda wybrała złe założenie sądząc, że człowiek jest na tyle leniwy, że na siedząco pojedzie sobie z biura do samochodu z prędkością nieco ponad 6 km/h. Ludzkość woli szybkie jednokołowce na których może pędzić 30 km/h i które zmuszają do minimalnego wysiłku ale pozwalają na nadążenie za szybkim tempem teraźniejszego życia.

 

Ostatnio na forum