ecojazda.pl korzysta z ciasteczek! - to takie pliki, które zapisują się na komputerze...

ecojazda.pl

sobota, 30 kwiecień 2016 12:18

IPS ZERO - piękny monocykl, ale czy praktyczny?

Napisane przez

Ten model był rewolucyjny wśród monocykli marki IPS. Zupełnie nowe podejście firmy pozwoliło stworzyć pojazd który w 2015 roku był całkowitą odmianą jego poprzedników. Obudową bardzo przypomina Ninebot One, ale cóż, aktualnie wszystkie nowoczesne modele mają podobny wygląd.

 

Seria IPS ZERO posiada 4 wersje kółek, które różnią się pojemnością akumulatora, a mianowicie 130Wh, 240Wh, 260Wh, 340Wh.

Ciekawostka! W tym roku monocykle IPS ZERO i IPS i240 jako jedyne na rynku mają zamkniętą w aluminiową obudowę płytę główną. Jeżeli wierzyć producentowi to aluminiowe pudełko chroni elektronikę przed wilgocią, kurzem i doskonale odprowadza ciepło co, co ma pozytywny wpływ na sprawność elektroniki.

 

Prawdziwa nazwa IPS Zero to IPS i3, ale cały świat, jednogłośnie nazywa monocykl IPS ZERO a niektórzy nawet nie podejrzewają, że prawdziwa nazwa brzmi nieco inaczej.

 

 

Monocykl IPS ZERO ma białą obudowę z czarnymi wstawkami w kształcie okręgów. Są one lekko przezroczyste, co pozwala ukrycie pod nimi ledowego oświetlenia zmieniającego barwy z niebieskiego na czerwony, żółty czy zielony. Ledowe oświetlenie po bokach, raczej służy jako ozdoba, oraz zwraca na nas uwagę, ale nie oświetli nam drogi.

Minusem pierwszych modeli ZERO było to, że odległość pedałów od ziemi wynosiła tylko 88mm (aktualnie ma 112mm, tyle ile Ninebot), a plastikowej obudowy która ukrywa koła to - 38mm. Nie tylko gwarantowany pozdzierany plastik pod kołami, ale też pedały są zbyt nisko położone, co źle wpływa na manewrowanie kółkiem.

Krawędzie korpusu są zaokrąglane w porównaniu do poprzednich wersji. Negatywem jest brak możliwości przymocowania rączki, brak nocnego oświetlenia i brak miejsca gzie by to światło można by zamontować.

 

 

Koło monocykla 14 calowe. Waga IPS ZERO to od 9,3 kg do 10,3 kg, w zależności od mocy baterii. Ta waga jest całkiem do przyjęcia nie tylko dla mężczyzn, ale także dla kobiet, a nawet dzieci. Ale… Na światowym rynku chodzą pogłosy, że IPS jest jedną z najbardziej traumatycznych marek. IPS nie nadają się na ekstremalne warunki, nie zaleca się na nich wykonywać żadnych trików, bo nieco wyższe obciążenie tego jednokołowca sprawia, że on się po prostu wyłącza. IPS ZERO nie jest wyjątkiem. Ale jeżeli zależy ci na kolorowych światełkach, ładnym wyglądzie i chcesz zwróć na siebie uwagę, to kółko jest dla ciebie. Monocykl elektryczny IPS ZERO stworzony do płaskiej jazdy miastem i idealnie spełnia swoje założenie.

Prawie wszystkie marki jednokołowców oraz innych małych transportów elektrycznych w ostatnich latach stworzyły aplikację na smartfon. Dzięki aplikacji można dowiedzieć się o stanie naładowania baterii, prędkości, przebiegu itp. Przy pomocy aplikacji można manipulować podświetleniem monocykla. Diody można wyłączyć.

IPS ZERO ma silnik 800W a wersja z baterią 340Wh ma silnik o mocy 1000W. Prędkość 12-20 km/h, a po przebiegu pierwszych 50 km aplikacja automatycznie zdejmuje ograniczenie i pozwala jechać 30km/h.

 

 

IPS posiada wygodną rączkę która jest wystarczająco duża, żeby wygodnie podnieść monocykl i zgrabna do tego stopnia, że nie przeszkadza podczas jazdy. Pedały posiadają gumową powłokę, która zapobiega ześlizgiwaniu się nóg podczas jazdy.

 

Ostatnio na forum