ecojazda.pl korzysta z ciasteczek! - to takie pliki, które zapisują się na komputerze...

ecojazda.pl

poniedziałek, 25 kwiecień 2016 21:41

Inmotion V5F już gotowy – czy to realne zagrożenie dla Ninebota?

Napisane przez

Nowy Inmotion to ulepszona wersja 14” modelu V5 Inmotion. Będzie dostępny o ok 2 tygodnie wcześniej niż konkurencyjny, 14” Ninebot S2. Jak twierdzi przedstawiciel Inmotion Mical Fang. większość europejskich dystrybutorów Inmotion złożyło już zamówienie na nowy V5F i na dniach można spodziewać się startu sprzedaży na starym kontynencie. Szybszy, piękny i jeszcze bardziej doskonały monocykl z pewnością nas ucieszy! A czym że różni się V5F od poprzedników?

 

W wyglądzie różnicy nie zauważymy. Będzie tak samo piękny i praktyczny jak poprzednia wersja. Inmotion V5f będzie w kolorze biały i czarnym. Poprzednie wersje różniły się kolorystycznie. A mianowicie słabszy Inmotion V5 był białej barwy, a V5+ z silniejszym silnikiem - czarny. Nowy model V5F będzie w dwóch kolorach - białym i czarnym. Sugerowana cena to 949-999 Euro, czyli 4200 - 4500zł.

Główną różnicą pomiędzy V5 a V5f będzie odczuwana podczas jazdy. Maksymalna prędkość już będzie wynosić nie 18km/h a całe 25km/h. Pojemność baterii nowego modelu to 320 Wh, prawie dwa razy tyle co stary V5. Większa pojemność pozwala nam na pokonanie dłuższej trasy, czyli aż od 35 km, do nawet 40 km, w zależności od wagi użytkownika i prędkości jazdy (poprzedni model jechał tylko 18 - 20 km).

Waga nowej maszyny nie znacznie się zmniejszyła, a waży tyle samo co V5+, czyli 11.5 kg. Czyż to świadczy o tym, że obydwie wersję mają praktycznie jednakowe baterie? Może i tak, lecz w długo oczekiwanym Inmotion wersji F silnik został dostosowany do szybszej prędkości. Bo przecież nie wystarczy mocna bateria. O tym zapomniał producent Ninebot P skazując się na klęskę i chwilowe wycofanie swoich “super potężnych Ninebot P” .

Czytaj o tym w artykule “Ninebot One P nie pojawi się na Polskim rynku” i "Ninebot One P. Jaki miał być?"

We wnętrzu Inmotion V5F udoskonalono elektronikę. Możemy spodziewać się lepszej logiki sterowania żyroskopem, dostosowanej do większych prędkości i mocniejszego silnika.

Zachowane względem modelu V5 zostały światła tylne i przednie oraz wyjątkowa rączka z przyciskiem, dzięki któremu podczas podnoszenia monocykla, koło nie porusza się. Mical Fang powiedział, że “Jest to bardzo ważny aspekt dla użytkownika, to jeden z elementów zwiększenia bezpieczeństwa. My jesteśmy pewni jakości i bezpieczeństwa produktów inMotion i bardzo dbamy o szczegóły, udoskonalając nasz produkt.” Może dla tego ich produkty cieszą się dobrą opinią pomimo tak skąpego marketingu.

Przeczytaj też: "Zalety oraz wady inMotion V5, V5+, V5F."

 

Jak myślicie, czy Inmotion V5F będzie zagrożeniem dla Ninebot One S2?

 

Ostatnio na forum