ecojazda.pl korzysta z ciasteczek! - to takie pliki, które zapisują się na komputerze...

ecojazda.pl

poniedziałek, 25 kwiecień 2016 20:02

Zalety inMotion V5, V5+, V5F, aktualnie najbardziej konkurencyjnych pojazdów na rynku.

Napisane przez

InMotion, to firma dbająca o szczegóły. Rozkręcając obudowę zobaczymy niewiarygodnie uporządkowaną konstrukcję. Każdy kabelek ma swoje miejsce i swój rowek. Modele są doskonale montowane i wzbudzają podziw. Chociaż nie obeszło się i bez minusów.

Rozpakowanie inMotion V5, V5+, V5F

W pudełku znajdziemy: ładowarkę z naklejonym na nią obrazkiem - instrukcją bezpieczeństwa w języku Chińskim;

Standardowa instrukcja + niezrozumiała karteczka A4 z obrazkami reklamującymi inne produkty inMotion. Dodatkowo, najczęściej znajdziesz w pudełku Dodatkowe nakładki na boki monocykla, oraz chustkę/bandanę (Tak, tak, poprawnie czytasz, właśnie bandanę ubieraną na głowę). Na dzień dzisiejszy jest to najbardziej bezużyteczne i dziwaczne akcesorium, które można znaleźć w pudełku z monocyklem. Taśma ochrona lub pas bezpieczeństwa byłby znacznie bardziej przydatny (ale ich w pudełku raczej nie ma). Czasem mogą dać pokrowiec na monocykl. On jest bardzo ładny, srebrnego koloru.

Wygląd i konstrukcja monocykla zasłużyła najwyższą ocenę! Jeżeli przyjrzymy się to zauważymy, że projektanci przemyśleli praktycznie każdy szczegół monocykla InMotion V5.

A mianowicie:

1. Możliwość samodzielnego stania kółka opierając go na tylną część plastikowej obudowy.

Projektanci InMotion V5 wymyślili niewielkie występy/wcięcia na samej krawędzi bocznej obudowy(tuż przy kole). Są płaskie i pozwalają oprzeć monocykl na te plastikowe występy. Oczywiście na zewnątrz ten sposób zaparkowania nie uratuje monocykla przed mocniejszym wiatrem i upadek twojego kółka jest wręcz gwarantowany. Ale w domu te plastikowe występy będą bardzo przydatne - nie będziesz musiał opierać monocykla o ścianę rysując ją lub kupować specjalny stojak, wystarczy oprzeć go na obudowie.

2. Możliwość napompowania koła bez wysiłku i przedłużacza do dętki.

Koło monocykla jest w całości schowane pod obudową. Ale jeżeli chcesz napompować, to nie musisz zdejmować plastikowej pokrywki, projektanci rozwiązali ten problem. Na dole plastikowego korpusu, po obydwu stronach jednokołowca znajdują się dwie klapki na zawiasach. Pod nimi znajdziesz wentyl do napompowania koła. To rozwiązanie jest bardzo wygodne i oryginalne. Na każdej pokrywce znajdziesz QR-kod który doprowadzi ciebie do miejsca w którym pobierzesz aplikację na swój telefon.

źródło: facebook.com

Minusem jest 14 calowe koło. Dla osoby która waży 80-90 kilo taka wielkość koła już jest za mała.

3. Antypoślizgowe super pedały.

Pedały mają naprawdę antypoślizgową powierzchnie. Jeżeli dotychczas przyklejałeś papier ścierny do pedałów żeby mieć super antypoślizgową powierzchnie, to już nie musisz. InMotion V5 już ma powierzchnie przypominającą papier ścierny, która jest bardzo, bardzo stabilna. Oprócz tego, kształt pedałów jest bardzo wygodny, zwłaszcza podczas manewrowania na kółku. Na pedałach znajduje się napis i gumowy symbol inMotion, który zapobiega zadrapaniom obudowy które zwykle powodują złożone pedały.

Fajnie by było jakby producent przemyślał jeszcze automatyczne ich rozłożenie podczas włączenia monocykla i automatyczne składanie ich gdy monocykl wyłączamy. Ale może w przyszłości?

4. Gniazdo do ładowania znajduje się w górnej części monocykla.

Dobre rozwiązanie, które eliminuje możliwość wilgoci lub kurzu w gnieździe. Minusem jest czas ładowania baterii. W przypadku V5F aż 3,5 godzin. W przypadku V5+ - 3 godziny, V5 - 1,5 h.

źródło: odno-koleso.com

5. Tylne światła wyglądają dosyć ciekawie.

Podczas włączenia o ciągle świecą się i zaczynają mrugać podczas hamowania co zwraca uwagę pieszych, biegaczy, rowerzystów itd, jest bardzo dobrym znakiem ostrzegawczym.

Jedyne co chciałoby się dodać jest to, że te światła mogłyby być mocniejsze a nawet większe.

6. Włącznik na mocną piątkę, który znajduje się z przodu pojazdu.

Nie dość że jest dotykowy to jeszcze ma gumową powłokę która całkowicie zapobiega wilgoci. Dotykowy przycisk wymaga jednak ciągłego, niezauważalnego poboru prądu. Może to wpływać na żywotność baterii podczas dłuższego nieużywania monocykla. Dłuższe przytrzymanie włącza i wyłącza monocykl, a krótkie włącza i wyłącza światła.

źródło: odno-koleso.com

7. Monocykle inMotion V5, V5+ i V5F mają naprawdę dobre światło przodu.

Obecnie przednie jest ono najmocniejsze w porównaniu do konkurencji. Jest bardzo jaskrawe i wygodne. Bez problemu oświetli 10-15 metrów do przodu co perfekcyjnie sprawdza się podczas jazdy w godzinach wieczornych i nocnych. Praktycznie każdy porządny monocykl ma oświetlenie, ale zazwyczaj ono wykonuje funkcje ostrzegawczą lub designerską. inMotion światła dostosował zdecydowanie do praktycznych potrzeb klienta.

8. A teraz wisienka na torcie – uchwyt.

Rączka inMotion jest genialna w swojej postacie. Nie dosyć, że jest wygodna to jeszcze, pod nią znajduje się przycisk który chcąc nie chcąc, naciskacie podczas podnoszenia. Znajduje się on dosłownie pod waszymi palcami i nie ma możliwości go nie wcisnąć podczas podnoszenia elektrycznego kółka. Otóż naciskając ten ukryty przycisk i przytrzymując do przez chwilę wasz monocykl usypia się i koło nie kręci się w powietrzu. Ten przycisk jest na tyle wygodny, że po kilku godzinach korzystania z niego już nie możesz się bez niego obejść. Wyobraź sobie, że jedziesz sobie spokojnie, a przed tobą nagle pojawia się kilka schodków i nie ma podjazdu dla wózka żeby je ominąć. Wtedy musisz zahamować, wyłączyć monocykl, przejść z nim przez przeszkodę i ponownie go włączyć. Jeżeli tego nie zrobimy to koło, podczas podnoszenia zacznie bardzo szybko kręcić się i włączy się sygnał ostrzegawczy. Przycisk usypiający monocykl podczas podnoszenia jest idealnym rozwiązaniem. Mam nadzieje, że inni producenci elektrycznych monocykli też kiedyś będą posiadać taki przyciski.

źródło: odno-koleso.com

Przeczytaj Też: "Inmotion V5F już gotowy – czy to realne zagrożenie dla Ninebota?"

9. Boczne nakładki inMotion V5.

Aktualnie inMotion posiada najbardziej wygodne nakładki. Podobno są dużo wygodniejsze i lepiej chronią udo niż nakładki Ninebot czy kingsong (te dwie marki też posiadają dosyć szerokie i w miarę wygodne boki) Boczne nakładki prowokują użytkownika do innego położenia nogi na pedał co zapobiega ocieraniu kostki i (częściowo) powstawaniu siniaków na udach.

10. Aplikacja dla monocykla inMotion Ma plusy i minusy.

Minusem jest to, że podczas rejestracji musisz podać numer komórkowy. W całości rejestracja jest bardzo łatwa. Wybierasz państwo, wpisujesz swój numer telefonu, przychodzi sms z kodem, wpisujesz kod i już. Jesteś zarejestrowany. Ale pytanie brzmi “PO CO”? Po co mam podawać numer telefonu? Czy trudno byłoby zrobić przycisk “pomiń” dla użytkownika który dba o swoją anonimowość? Albo, wszędzie przyjęte pole dla wpisywania e-mail…

Następnym minusem jest to, że podczas otwarcia aplikacji pojawia się reklama inMotion/// Po co??? Przecież, jeżeli już pobraliśmy aplikacje, jeżeli już z niej korzystamy to siłą rzeczy już posiadamy ich model monocykla..

Aplikacja posiada rząd przydatnych funkcji. Jedną z nich jest możliwość całkowitego wyłączenia dźwięku. Bo, Inmotion V5, V5+ i V5F potrafi gadać do nas. Jak go włączmy, to mówi nam “hello”, kiedy go wyłączamy “see you”, a kiedy przewyższamy prędkość to rzecze “warning! slow down”. Możemy te dźwięki wyłączyć albo ściszyć do pożądanego poziomu. Ponadto, masz szereg standardowych funkcji: Poziom naładowania baterii; Przebieg; Przebieg ostatniego uszycia; Możliwość włączenia/wyłączenia podświetlenia; Możliwość wyłączenia jednokołowca (w trakcie jazdy funkcja nieaktywna, więc przypadkowo monocykla nie wyłączymy); Możliwość aktualizacji firmware; I zdolność wyłączania przycisku znajdującego się pod uchwytem. Ten, który usypia monocykl podczas podnoszenia go. Przydatne podczas nauki jazdy lub jeżeli komuś, z jakichś powodów przycisk nie przyda się. Ponadto w aplikacji można udostępniać swój i zobaczyć przebieg innych użytkowników. Plusem aplikacji InMotion jest możliwość przełączenia na widget. Nie trzeba stale uruchamiać aplikacji. Wystarczy na IPhone palcem zsunąć kurtynę w dół i natychmiast zobaczymy wskaźniki, takie jak prędkość, poziom baterii, możliwość włączania/wyłączania monocykla, możliwość włączenia/wyłączenia podświetlenia i zdolność do nawiązania ponownej synchronizacji (jeśli połączenie z jednokołowcem zostanie utracone). W zasadzie wszystko, czego potrzebujesz.

 

 

Ostatnio na forum