ecojazda.pl korzysta z ciasteczek! - to takie pliki, które zapisują się na komputerze...

ecojazda.pl

poniedziałek, 25 kwiecień 2016 13:02

6 zlot pojazdów elektrycznych w Żyrardowie

Napisane przez

Już 7-8 maja w Żyrardowie odbędzie się coroczny zlot pojazdów elektrycznych – każdego rodzaju. 

W tym roku będzie to już 6 edycja. Coroczne zloty mają charakter nie oficjalny, przypominający biwak lub piknik. Takim podejściem organizatorzy umożliwiają luźne poznanie uczestników, co sprawia, że komunikacja nabiera charakter bardziej prywatny niż oficjalny. Na zlocie można będzie wziąć udział w różnych konkursach oraz przejechać się w kolumnie parady EV przez całe miasto.

Organizatorem zlotów w Żyrardowie od 2011r. jest Tomasz Wierzchoń.

W oficjalnym zaproszeniu napisał “zapraszamy do wzięcia udziału w zlocie wszelkie osoby zajmujące się budowaniem i przerabianiem pojazdów spalinowych i innych na pojazdy elektryczne, wszelkich producentów takich pojazdów, producentów akumulatorów, dostawców energii elektrycznej nastawionych na budowanie infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych i wszelkie inne osoby i instytucje zainteresowanie rozwojem tego rodzaju napędu w Polsce i na świecie.

Jak co roku, przewiduje się parada kolumny EV przez całe miasto. Parada zacznie się od toru kolarskiego i będzie mieć postój pod Urzędem Miasta gdzie zostaną wręczone nagrody dla uczestników konkursów. Nagrody będzie wręczać prezydent miasta. Podczas zeszłorocznego zlotu można było zobaczyć skutery, rowery, deskorolki, hulajnogi oraz sporo osobliwych, jedynych w swoich rodzaju wehikułów.

Jedną z nowości były ciekawe pojazdy do nauki jazdy w poślizgu - jak widać pojazdy elektryczne to nie tylko pasja ale także szereg nowych możliwości biznesowych do zagospodarowania. W tym roku pojazdów elektrycznych może być o wiele więcej ze względu na zwiększenie popularności ich wśród liderów światowego rynku motoryzacyjnego. W tym roku można będzie zobaczyć monocykle elektryczne, które ostatnio nabierają ogromnej popularności na całym świecie.

 

Na ilość pojazdów elektrycznych może wpłynąć też zeszłoroczna konferencja klimatyczna w Paryżu która zmieni losy ludzkości a już na pewno zrobi rewolucję w motoryzacji.

 

Do zobaczenia na zlocie smile My tam będziemy. 

 

źródło: http://samochodyelektryczne.org

zdjęcie: www.huffingtonpost.com 

 

 

Ostatnio na forum