ecojazda.pl korzysta z ciasteczek! - to takie pliki, które zapisują się na komputerze...

ecojazda.pl

piątek, 15 kwiecień 2016 21:37

Monocykl narzędziem aktorskim.

Napisane przez

Damien Gaumet jest pierwszym aktorem cyrkowym, który zaprezentował numer z użyciem monocykla elektrycznego. I był to pierwszy tego typu występ we Francji i całej Europie.

Przedstawienie zatytułował “Nierób".Tą nazwą autor chciał pokazać człowieka borykającego się z nowoczesnym pojazdem. Pokazać pragnienie wdrożenia go do życia codziennego pomimo dużej ilości nieudanych prób nauki jazdy. Autor pokazuje, że chęć/potrzeba posiadania i wykorzystywania nowoczesnego gadżetu może stać się silniejsza niż pragnienie wody.

 

 

www.facebook.com/wheelhirsute/timeline

Elektryczne kółko Damien Gaumet określa jako cud jeszcze nie wszystkim znany, nazywa pojazd maszyną nowoczesną, ciekawą i nawet futurystyczną.

Sloganem występu jest piękny cytat: “Nie zadzieraj z postępem. Czeka cię Walka z nowoczesnością na co dzień. Koło ma 5500 lat i nadal nas zadziwia!”

Damien Gaumet razem z Mathilde Sebald (akrobatką) w 2006 roku stworzyli trupę aktorsko-cyrkową “Cirque Hirsute”. Przez prawie 10 lat, rozwijali unikalny styl, który łączy w sobie tradycyjne pokazy cyrkowe z współczesnym występem pełnym humoru i poezji. “Cirque Hirsute” wykonuje swoje pokazy w całej Europie a czasem nawet poza. Od 2006 uzbierało się kilka największych dzieł, takich jak:

-Bal Caustique (Żrący Bal) (2006-2010)

- Toccata (2009-2011)

- le Blues de la Mancha (2012-2015)

- les Butors (2014 występ stworzony w trasie)

- le Flâneur - 2016 rok, występ z kółkiem elektrycznym w różnych wykonaniach.

www.facebook.com/wheelhirsute/timeline
 

Ostatnio na forum