ecojazda.pl korzysta z ciasteczek! - to takie pliki, które zapisują się na komputerze...

ecojazda.pl

piątek, 08 kwiecień 2016 23:28

Jaki monocykl na prezent dla dziecka?

Napisane przez

W teraźniejszych czasach, nasze dzieci otrzymały niewiarygodną możliwość poznania wszystkich zakamarki technologicznych jeszcze w wieku dojrzewającym. Na przykład każdy młody człowiek korzysta z komórki lepiej kojarząc jej funkcjonalność niż wielu dorosłych. Dla tego monocykl elektryczny jest najlepszą innowacyjną alternatywą roweru i najbardziej przyzwoitym prezentem dla dzieci najmłodszych (6 - 8 lat), dojrzewających (8-12) i na pewno dla nastolatka (12-18 lat).

Ogólnie, rzecz biorąc, monocykl jest idealny dla wszystkich wiekowych kategorii zaczynając od 6 latków, kończąc 50+.

Przy wyborze monocykla trzeba zwracać uwagę na ograniczenie prędkości (dla dzieci), a także na to na ile człowiek jest odważny i umie utrzymywać równowagę. Jeżeli z równowagą jest słabo, albo ktoś boi się jechać na jednym kole, to warto kupić monocykl dwukołowy. Bardzo ważne jest, w jakim celu będzie kółko wykorzystywane. Na co zwracać uwagę wybierając monocykl dla dorosłego sprawdź tutaj [link]. A o tym, na co musisz patrzeć przy zakupie monocykla dla dziecka powiemy w tym artykule.

 

Wybierając kółko dla małolata zwróć uwagę na prędkość. Jeżeli dziecko ma poniżej 12 lat to warto pomyśleć o ograniczeniu prędkość do 14-16km/h co w rzeczywistości da nam 12-14 km/h. Na takiej prędkości dzieciak z łatwością zeskoczy z monocykla w ekstremalnej sytuacji, a jeżeli nawet przewróci się, to prawdopodobnie nie zrobi sobie większej krzywdy (porównywalnie jak przy rolkach).

Rozmiar koła monocykla elektrycznego zalecany co najmniej 12 cali dla najmłodszych i 14 cali w wieku od 10 lat. Mniejsze kółka są trudne w eksploatacji. Zwróć uwagę też na pojemność baterii. Warte uwagi są pojazdy które mogą przejechać co najmniej 20km – pojemność baterii w takich pojazdach wynosi 240Wh i więcej. Jeżeli kupujesz dziecku monocykl, z przeznaczeniem którego jest dotarcie i powrót ze szkoły to możesz też wziąć monocykl ze słabszym akumulatorem, ale bierz pod uwagę, że monocykl który ma akumulator 150Wh nie pojeździ więcej niż 1 - 1,5 godziny bez doładowania.

Jazda na monocyklu jest bardzo łatwa i przynosi mnóstwo przyjemności, każdy kto nauczył się jeździć to potwierdzi. Najważniejsze, nie zrazić się jeżeli nie uda ci się pojechać za pierwszym razem. Są ludzie, którzy stają na jednokołowiec i po 15 minutach już jadą samodzielnie, a są tacy co uczą się nawet 2- 6 godzin. Ale jak już pojedziesz, to nie pożałujesz.

Dla najmniejszych dzieci dobrym wyborem jest monocykl dwukołowy. On jest stabilny i prawdopodobieństwo, że wasze małe cudo przewróci się jest minimalne. Producenci przekonując do zakupu kółka dla dziecka argumentują to tak: „Monocykl będzie idealnym prezentem dla młodszego członka rodziny, sprawi, że twoja pociecha nie tylko zaoszczędzi czas wolno wracając na piechotę do domu ale będzie czerpać z tego ogromną frajdę. Codzienna jazda na elektrycznym kółku do szkoły sprawi mu wielką radość. Monocykl elektryczny zachęci twoje dziecko do spędzania więcej czasu na świeżym powietrzu, pomoże rozwinąć zręczność i refleks, wypracować mięśnie o których istnieniu nawet nie podejrzewamy.”


Przypomnij sobie swoje dzieciństwo. Czy ty, jako dziecko chciałbyś jeżdżący monocykl, zasilany prądem który wznosi ciebie nad powierzchnię ziemi dając ci odczucie fruwania? Czy może w tym wieku w którym jesteś, ten innowacyjny transport już ciebie przekonuje?

 

Ostatnio na forum