ecojazda.pl korzysta z ciasteczek! - to takie pliki, które zapisują się na komputerze...

ecojazda.pl

środa, 06 kwiecień 2016 11:03

Gotway MCM4 HS - lider na rynku monocykli elektrzycznych

Napisane przez

W zeszłym roku wszyscy producenci pracowali nad designem swoich produktów. Każdy walczył o klienta zmieniając kolor korpusu jednokołowców, dodając rączkę, nowe oświetlenia czy zmieniał kształt monocykla. Natomiast firma Gotway, podobnie jak Ninebot skupiła się na mocy silnika. A dokładnie zwiększyła moc do 800W co pozwala rozwijać ogromną prędkość.

 

Co ciekawe, maksymalna prędkość Gotway MCM4 HS sięga 35 km/h co w rzeczywistości daje nam całe 33 km/h. Formalnie to o 5 km więcej niż wersje poprzednie. Na początku rozwoju wszystkie monocykle Gotway wyróżniały się prędkością. W tym czasie, kiedy standardem było 12-18 km/h Gotway już jeździło 25 km/h, co świadczy o zaletach i pierwszeństwie tej firmy na rynku. Jak udało się im dopracować taki poziom prędkości? Bo przecież Ninebot One P też miał mięć silnik 800W, ale został wycofany z produkcji? Wszystko bardzo proste. Pracować trzeba, a nie firmę Segway kupować, żeby potem po sądach się targać. Ktoś stawia na dobrą reklamę modnego designu, a ktoś ulepsza sprzęt i stawia na szybkość i sprawność.

Niestety, firma GotWay nie zamieszcza na opakowaniu dodatkowych oznaczeń potwierdzających, że zakupiłeś przyspieszoną wersję HS zamiast zwykłej. Jak odróżnić wersję GotWay MCM4 od wersji GotWay MCM4 HS przeczytasz tutaj

Pedały Gotway mają gumowe nakładki, które powinny zapobiegać ześlizgiwaniu się butów pod czas jazdy. Ale rzeczywistość mówi co innego, bo w praktyce nakładki nie pomagają, ponieważ guma jest za twarda, noga i tak ześlizguję się, zwłaszcza pod czas deszczu, czego nie można powiedzieć Ninebotach One.

Ulepszony monocykl Gotway MCM HS ma trzy sygnały mówiące o przekroczeniu prędkości - 23, 25 i 28 km/h(teraz już 33-34). Maksymalna i bezpieczna prędkość ciągłej jazdy zalecana jest na poziomie 28-30 km/h, natomiast przyspieszania powyżej 34km/h już nie zaleca się (chyba, że masz porządny kask na głowie i jesteś przygotowany do przewrócenia się na prędkości 35 km/h). Pierwsze dwa sygnały ostrzegające można wyłączyć poprzez aplikacje. Ale trzeci sygnał, na 28 kilometrze, wyłączyć już się nie da. On ostrzega, że jedziesz na najbardziej bezpiecznej maksymalnej prędkości i dalsze przyspieszanie bierzesz na własną odpowiedzialność.

Co do koła i silnika, to oprócz zwiększonej mocy do 800W, MCW4 HS ma zwiększoną moc obrotową koła, a mianowicie o 30% co podobno robi ten model jeszcze bardziej bezpiecznym. Wypełnienie koła MCM4 zostało całkowicie przeprojektowane.

Producent chwali się, że z myślą o nadchodzących upałach, próg maksymalnej temperatury, którą może osiągnąć elektronika został podwyższony o 15 ° i teraz wynosi całe 70 °C, ciekawe jak to sprawdza się w praktyce.

Gotway oferuje MSM 4 o różnej pojemności baterii: 130Wh, 260Wh, 340Wh, 520Wh i 680Wh. Dla monocykla z baterią 130Wh i 260Wh producent daje baterie SONY V3. Do 340Wh - 680Wh użyte są baterie Panasonic NCR 18650PF. Szczegółowe parametry techniczne znajdziesz na forum ecojazda.pl [link].

 

Ostatnio na forum