ecojazda.pl korzysta z ciasteczek! - to takie pliki, które zapisują się na komputerze...

ecojazda.pl

czwartek, 31 marzec 2016 17:10

Czy w te wakacje mój jednokołowiec zostanie w domu?

Napisane przez

Od 2016 roku linie lotnicze zakazały transportu wszystkich pojazdów typu Monocykl, Segway, gydoskutery itd.

Agencja MAX-AIR, w połączeniu z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Transportu Lotniczego (IATA) poinformowała, że większość międzynarodowych przewoźników lotniczych zakazało przewożenia przez pasażerów pojazdów zasilanych bateriami litowymi, ponieważ stanowią one zwiększone ryzyko pożaru w wyniku przegrzania. Płomienie powstałe poprzez przegrzanie akumulatora jest wyjątkowo trudne do ugaszenia. Urządzenia tego typu są sprzedawane, między innymi, w strefie Duty Free lotnisk. To powoduje wyraźne problemy i zakłopotania przy odmowie przewozów takich maszyn osobowych.

Przykładami takich urządzeń: gyroskutery, Segway, monocykle i inne


Więc podzielę się moim doświadczeniem w lotach z monocyklem. Od 2016 roku we wszystkich rodzajach transportu lotniczego monocykl jest ZABRONIONY !!! Z baterią, bez baterii, w częściach, w kabinie, w bagażu - Nie wolno! Wkrótce zabronią ich wnosić na teren lotniska.
W 2015 roku poleciałem ze swoim monocyklem do Egiptu - Sharm El Sheikh, i tam spędziłem kilka miesięcy, w zasadzie całą zimę. Wracałem 25 marca próbując wywieźć go z Egiptu z lotniska w Sharm, ale poinformowano mnie, że żadna opcja przewozu mojego monocykla nie jest dozwolona. Wyobraźcie sobie że moje koło na zawsze pozostanie w Egipcie. Więc teraz mogę jeździć na nim tylko tam. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to mogę dać na nim pojeździć po nabrzeżach Sharm El Sheikh, zostawiłem go na przetrzymanie w hotelu Domina Coral Bay.“ - wpis internauty Jokier.

Na pytanie dla czego dokładnie zakazano przewozu wszystkich urządzeń zasilanych akumulatorami litowo-jonowymi odpowie inny artykuł.

Czy jesteśmy świadkami rewolucji? Bo przecież producenci nie mają innego wyjścia jak tylko zamienić litowo-jonowe baterie na takie, które nie spalą samolotu. Oby na lepszą i nowszą a nie odwrotnie.

 

Ostatnio na forum