ecojazda.pl korzysta z ciasteczek! - to takie pliki, które zapisują się na komputerze...

ecojazda.pl

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Problemy z GotWay

Problemy z GotWay 3 miesiąc 1 tydzień temu #1381

• kotu
  • kotu Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Oklaski: 0
Wszystkie dane są dostępne w TEMAT: Gdzie kupić - lista sklepów,

o resztę można pytać przez kontakt

ecojazda.pl/index.php/forum/wszystko-o-m...c-lista-sklepow#1380
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy z GotWay 3 miesiąc 1 tydzień temu #1383

• zeus78
  • zeus78 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • King Song KS14D
  • Podziękowania: 1
  • Oklaski: 3
kotu pisze:
To jest sztuka napisanie takiego softu biorąc pod uwagę szybką zmianę kierunków jazdy przyśpieszeń oraz nierówności terenu, wiele parametrów zmieniające się w setne, tysięczne sekundy, które trzeba poprzez oprogramowanie przenieść na trójfazowy silnik i wywołać takie pole elektromagnetyczne aby w jednej chwili zareagować na jeźdźca i wspomóc go podczas jazdy.

Jak ktoś piszę o trójfazowym silniku w monocyklu elektrycznym to mocno wątpię że wie cokolwiek o budowie tego sprzętu.

Problemy z GotWay 3 miesiąc 1 tydzień temu #1384

• kotu
  • kotu Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
Ponieważ są tu instalowane silniki potocznie zwane trójfazowe, lub dokładniej trójfazowe neodymowe bezszczotkowe lub trójfazowy BLDC . Słowo trójfazowy wynika z budowy wew silnika a ściślej mówiąc z uzwojeń trójfazowych. Nie ma tu mowy o silnikach indukcyjnych.

BLDC czyli: Silnik bezszczotkowy, silnik BLDC (ang. BrushLess Direct-Current motor) – rodzaj silnika elektrycznego zasilanego prądem stałym, w którym zamiast szczotek zastosowano elektrycznie sterowany komutator, cewki są nieruchome, a magnesy znajdują się na wirniku.

Sam skrót BLDC nie wiele mówi o jego komutacji.

"Komutacja w silniku BLDC:

Uzwojenia stojana mogą być połączone w układzie trójkąta lub gwiazdy. Druga konfiguracja jest stosowana częściej. W danej chwili prąd płynie tylko przez dwie fazy tworzone przez przeciwległe uzwojenia. W wypadku uzwojeń trójfazowych możliwych jest sześć kombinacji. Ponieważ w silnikach BLDC nie ma komutatora ani szczotek, uzwojenia są komutowane elektronicznie."

Nie ma mowy tutaj o silnikach indukcyjnych trójfazowych, o których zapewne myślałeś. Tu się z tobą w 100% zgadzam.

Dla zainteresowanych ciekawy artykuł:

elektronikab2b.pl/technika/20368-bezszcz...niejsze#.WaxaxtFpzs0

Żeby zobaczyć ten obrazek - zaloguj się lub zarejestruj.

Żeby zobaczyć zdjęcie w tej wiadości - zaloguj się lub zarejestruj.

Ostatnio zmieniany: 3 miesiąc 1 tydzień temu przez kotu. Powód: dodanie zdjęcia

Problemy z GotWay 3 miesiąc 1 tydzień temu #1388

• GexN
  • GexN Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • InMotion V5F+
  • Podziękowania: 23
  • Oklaski: 3
Oj @kotu na prawdę spróbuj normalnego podejścia do klienta, bo z aktualnym daleko nie zajdziesz...

Najpierw atakujesz KingSong'a, że "w ogóle najgorszy", a potem teksty jaki GotWay jest super i kupiłeś w takim mega-super sklepie GotWaya i to najlepszy sklep, ale jesteś tylko "zadowolonym kupującym " dzielącym się opinią i nie jesteś ze sklepem związany:
Post: ecojazda.pl/index.php/forum/inne-modele-...ana-os?start=10#1199kotu napisał:
Więc taki sklep istnieje, może to brzmiało jak reklama, albo antyreklama nie obchodzi mnie to, jestem zadowolonym kupującym to dziele się opinią. Jest wielu użytkowników którzy szukają takiego miejsca, jak szukałem i nie znalazłem do teraz.
Potem w każdym poście umieszczasz link do tego sklepu i podajesz ceny których nawet jeszcze nie ma na stronie. Serio myślisz, że ktoś wierzy jesteś tylko "kupującym"...?

Pochwalam, że naprawiacie problem oscylacji - tak powinno wyglądać podejście do klienta i tak trzymać :) Niestety inny post o tym, że to efekt "rozwoju nowoczesnych technologii" jest trochę na miejscu. To tak jakbyś wyprodukował samochód, który jedzie 10km/h więcej niż inny, ale samoczynnie odkręcałyby się w nim koła podczas jazdy i uspokajał ludzi, że wszystko jest ok. Obtarcia i złamania kości i inne urazy nie są ok, nieważne jak szybkie i nowoczesne kółko by było.

Na prawdę lepiej wyjdzie jak pominiesz partyzantkę na "zadowolonego klienta" i założysz oficjalne konto sklepu na forum, gdzie będziesz jawnie pomagał użytkownikom GotWay (tak jak robisz to z oscylacją). Przystopuj też trochę z nadmierną bajerą, bo wygląda to trochę jak teksty "typowego Mirka handlarza" czyli "Panie, jedyny minus jakie to kółko ma to ten na akumulatorze, a oscylacja to efekt nowoczesnych technologii" ;)
Zastanawiam się nad zakupem kółka w przyszłym roku (być może GotWay?), ale nie ze sklepu, który stosuje zagrywki w postaci oczerniania konkurencji, marketingu na "zadowolonego klienta" i rzuca tekstami jak "Mirek handlarz". W takiej sytuacji wyobrażam sobie jak taki sklep by kombinował gdyby się okazało, że coś z kółkiem jest nie tak i ile problemów miałbym z procesem reklamacji.
Za tę wiadomość podziękował(a): Artur

Problemy z GotWay 3 miesiąc 1 tydzień temu #1390

• Kalmar
  • Kalmar Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • bWheel U8 Experimental :) / KS-14D Black
  • Podziękowania: 36
  • Oklaski: 11
GexN napisał:
W takiej sytuacji wyobrażam sobie jak taki sklep by kombinował gdyby się okazało, że coś z kółkiem jest nie tak i ile problemów miałbym z procesem reklamacji.
GexN a gdyby jednak nie kombinował to co wtedy?

Spokojnie. kotu chciał pisać na naszym forum, zrobił to tak a nie inaczej i mam nadzieję, że wyciągnie z tego wszystkiego wnioski.
Teraz firma będzie miała trudniej (nie wiem czyja ona jest, tego nie sprawdzałem).
Część użytkowników już ma jakąś tam opinię wyrobioną, środowisko EUC jest stosunkowo małe więc każda opinia dość szybko je obiegnie i na dodatek wszyscy będziemy obserwować działania kotu na forum.

Administratorzy uznali, że należy zablokować profil firmowy więc został tylko profil prywatny i kotu pisać może nadal.
Powtórzę to co już kiedyś napisałem: wszyscy mamy mózgi i sami decydujemy od kogo i co kupić więc ponosimy sami odpowiedzialność za taki a nie inny wybór. To czy będzie to dobry wybór zależy od różnych czynników i po to jest forum żeby dzielić się informacjami przed i po zakupie.

Ja sam kupiłem monocykl od firmy, w której nic wcześniej nigdy nie kupiłem.
Wcześniejszy kupiłem od człowieka, którego też nie znałem. I co?
Nic, wszystko ok, czego i Wam życzę :)

Wracamy do tematu Gotway'a więc bardzo proszę o nie rozwijanie dyskusji na tematy nie związane ;)
Pozdrawiam. Tomek
Za tę wiadomość podziękował(a): Buc

Problemy z GotWay 3 miesiąc 1 tydzień temu #1391

• kotu
  • kotu Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
W moich postach opisuję swoje doświadczenie ze sprzętem. U mnie kingsong nie dał rady. Każde koło to moja pasja, a marka nie ma znaczenia. Wyszukujesz stare cytaty, a czas leci do przodu. Obecnie jestem współwłaścicielem jednokolowiec.pl i jako współwłaściciel prosiłem Skyfie i Kalmara o oficjalne konto. Jeszcze czekam na odpowiedź adminów. Kiedyś tu kupowałem, teraz z pasji udzielam się w zespole i jestem szczęśliwy. Wszyscy ciężko pracujemy, aby pasjonaci tacy jak ludzie na tym forum mieli możliwość przejechania się sprzętem, skorzystali z serwisu, a nowi nauczyli się jeździć. Dzielę tutaj pasję ze wszystkimi i próbuję pomóc, bo sam takiej pomocy potrzebowałem. Co do złych praktyk, to znasz je nazbyt dobrze, ja bym na to nie wpadł - można się od ciebie uczyć. Dzięki pasji tylko uśmiecham się gdy czytam takie posty jak piszesz. Idę do przodu odkrywając prawdę i czerpiąc z tego radość. A podczas prób przejechania się sprzętem, gdy podstawiamy kolejny monocykl i kupujący zmienia zdanie, bo myślał że poprzedni to już jest najlepszy sprzęt na którym jeździł - bezcenne. Tylko my wiemy ile radości przynosi takie doświadczenie.

16.09.2017
Gotway zdecydował się zmienić mocowanie stóp w Msuper. Do wymiany wymagany jest nowy silnik i stopy reszta zostaje po staremu. Nie ma akcji serwisowej, tylko zmiany będą w kolejnych produkowanych modelach.
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 3 tygodni temu przez Kalmar. Powód: scalenie postów

Problemy z GotWay 1 miesiąc 4 dni temu #1490

• kotu
  • kotu Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
[10.11.2017, Kalmar] - przeniosłem z ogłoszeń żebyśmy nie zaśmiecali wątku.

Yakuza napisał:
Jakby ktos cos to mam ACM16 820Wh na sprzedaz - troszke poobijany ale mam go juz 1.5roku i kilka osob nauczyłem jezdzić na tym sprzecie. Sprawny jezdzący - cena 1800zł . Na spotkaniu we Wrocławiu syn moj na nim jezdził wiec sprzet znany.

zeus78 napisał:
Też mam takiego ACMa już od ponad miesiąca na Allegro za 3800, prawie nowy i nikt nawet nie pyta. EM (wiadomo o kim mowa) tak pojechali po Gotwayu że nikt nie chce kupować. Czarny marketing prędzej czy później się zemści. Już reputacje na międzynarodowym forum sobie mocno nadwyrężyli.
Szkoda bo GW dobre kółka robi, a ludzie czytają te bzdury i niestety w to wierzą. Aż się dziwie że kotu nie reaguje.

To forum jest po to, żebyśmy wszyscy wyrażali swoje opinie. Piszcie o swoich doświadczeniach będzie trudniej tym co żenią kit. Jak ktoś jeździ na kolkach i kocha ten sport, to prędzej czy później zawita u niego GOTWAY. U nas King Songi kupują wyedukowani przez forum kupujący po czarnym marketingu i nie chcą nic innego.
Często GOTWAY, wybierają przy odbiorze osobistym wtedy zmienia się zdanie jak doświadczy się fizycznie sprzętu. Trzeba pamiętać, że wielu kupującym wystarcza wolne koło jak Airwheel i nie mają potrzeby kupować nic innego dopóki nie poznają sprzętu. Każde koło jest extra. Gotway ACM 16 820Wh bije większość sprzętu na rynku pod wieloma względami. Może potrzebujecie rączki głośniczków i diodek do nich aby się sprzedały. Już niedługo święta. Mod jak znalazł :)
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 2 dni temu przez Kalmar. Powód: porządki w wątku ogłoszeń

Problemy z GotWay 1 miesiąc 4 dni temu #1491

• Kalmar
  • Kalmar Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • bWheel U8 Experimental :) / KS-14D Black
  • Podziękowania: 36
  • Oklaski: 11
kotu napisał:
U nas King Songi kupują wyedukowani przez forum kupujący po czarnym marketingu i nie chcą nic innego
:lol:

Nie uogólniaj tak mocno, nie wszyscy tak mają. Owszem Gotway miał trochę problemowych przypadków ale aż tak od reszty producentów nie odbiega Już kiedyś to pisałem, że można u każdego producenta przytoczyć tak problematyczne przypadki, że wystraszą nie jednego fana jednego kółka. Moim zdaniem, to ludzie Zachodu są niestety delikatniejsi, mocniej siedzą w całym tamtejszym systemie społecznym, który chyba jest taki wygładzony, ureguiowany, obwarowany certyfikatami i reagują alergicznie na same tylko doniesienia o problemach technicznych. Widać to po wpisach na forum międzynarodowych.
Dodatkowo w Stanach konsument ma naprawdę duże prawa i jest mocno chroniony, przez co firma ponosi koszty napraw, wymian, zwrotów itd.
U nas dopiero się to zaczyna ale niektórzy rzeczywiście boją się problemów z Gotwayem.
Pozdrawiam. Tomek
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 2 dni temu przez Kalmar.

Problemy z GotWay 1 miesiąc 4 dni temu #1496

• kotu
  • kotu Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
Chodziło o to, że miecz jest obusieczny. Zawsze możesz sprzedawać produkt który dobrze schodzi.

" Dodatkowo w Stanach konsument ma naprawdę duże prawa i jest mocno chroniony, przez co firma ponosi koszty napraw, wymian, zwrotów itd.

U nas to największą rolę gra cena i dla tego jak chcesz sprzedawać tanio to nie może być jak w USA. Zwróć uwagę na ich ceny i oni nie płacą VAT. Więc mają za co ponosić ryzyko drogich wysyłek itp.. Do tego zarobki kilkakrotnie większe i łatwiejsza sprzedaż.

" Moim zdaniem, to ludzie Zachodu są niestety delikatniejsi, mocniej siedzą w całym tamtejszym systemie społecznym, który chyba jest taki wygładzony, uregulowany, obwarowany certyfikatami i reagują alergicznie na same tylko doniesienia o problemach technicznych. Widać to po wpisach na forum międzynarodowych."

Raczej bym tu dopatrywał się wysokich kosztów leczenia. Po prostu u nas jeszcze nie ma prywatnej opieki zdrowotnej. Jak każdy będzie płacił to dwa razy przemyśli zakup.

Co do GOTWAY to wymiata. Tylko rozwijające firmy podejmują ryzyko i dzięki temu się rozwijają. Czy widziałeś w Airwheel nowe produkty monocykli w ostatnich latach? Rozwijają się teraz w kierunku: hulajnogi i rowery segway coś co wygląda na bardziej bezpieczne i schodzi.
Pokonać barierę psychiczną jazdy na jednym kole to spore wyzwanie.
Ostatnio zmieniany: 1 miesiąc 2 dni temu przez Kalmar. Powód: w związku z przeniesieniem postów skasowałem pytanie o nowy wątek

Problemy z GotWay 3 tygodni 17 godzin temu #1509

• devnull
  • devnull Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Podziękowania: 2
  • Oklaski: 2
myślę że podstawowy problem z EUC to bezpieczeństwo i każda informacja o awariach kończących się często poważnymi kontuzjami wystraszyła część klientów GW, inne marki maja mniej takich zdarzeń (nawet jak to nie wina sprzętu) i konsekwencje zazwyczaj są mniejsze ze względu na mniejsze prędkości.
z wypadków super samochodów zazwyczaj się nie wychodzi a ze stłuczek smartem zazwyczaj tak, czy to znaczy ze smart lepszy ? :)
trzymam kciuki z GW
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

Shoutbox! Dzień dobry ;)

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj