ecojazda.pl korzysta z ciasteczek! - to takie pliki, które zapisują się na komputerze...

ecojazda.pl

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Problemy z GotWay

Problemy z GotWay 3 tygodni 6 godzin temu #1366

• GexN
  • GexN Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • InMotion V5F+
  • Podziękowania: 20
  • Oklaski: 3
Postanowiłem nie zaśmiecać wątku o Tesli w którym już wspominałem o problemach z oscylacją określonych partii modeli ACM, ACMs+, Msuper v3s+, więc zakładam nowy wątek. Dla zainteresowanych więcej o oscylacji tutaj ecojazda.pl/index.php/forum/wszystko-o-m...liscie?start=10#1362

Ty razem Gotway wzywa do naprawy model MTen3, który według koślawego tłumaczenia google translate staje się "chwiejny/roztrzęsiony" przy większych prędkościach. Może to kolejny model z oscylacją, a może zupełnie inny rodzaj usterki - ciężko mi powiedzieć, bo temat dość świeży.
Dla zainteresowanych ze znajomością angielskiego link: forum.electricunicycle.org/topic/8152-no...mten3-green-fashion/

Mten to model dość niszowy, ale kolejny problem tego producenta jest trochę niepokojący.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problemy z GotWay 3 tygodni 11 minut temu #1367

• Kalmar
  • Kalmar Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • bWheel U8 Experimental :) / KS-14D Black
  • Podziękowania: 36
  • Oklaski: 11
Być może opracowali nowy kod do sterowania silnikiem a tu niestety zdarzył się "bug". A, że nowego kodu użyto we wszystkich nowych produktach i aktualizacjach to dlatego coraz większa liczba modeli ma problem. Może też być tak, że w nowych płytkach używa się innych części bo dotychczasowe są już niedostępne albo w silnikach innych czujników Halla i niestety są drobne różnice w sterowaniu, które objawiają się właśnie tymi drganiami.
Problem jest do rozwiązania. Wychodzi na to, że nie ma to jak stare dobre modele ;)
Pozdrawiam. Tomek

Problemy z GotWay 2 tygodni 6 dni temu #1368

• zeus78
  • zeus78 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • King Song KS14D
  • Podziękowania: 1
  • Oklaski: 2
W sumie z tego co czytam to nie tylko chodzi o oscylacje i problemy z firmware. Jest taki gość na FB "Dale Walker" Sprzedaje kółka różnych producentów w Australii. To jego ostatni post na FB grupie "Electric Unicycle dot org EUC":

If gotway have "fixed all there problems and are better now" why do we stil see problems posted every day?
To all the diehard gotway fanboys im sorry but the proof is in the pudding.
Clearly stil have shitty QC there for cant be trusted with your safety.
You may say "there are so many sold that the problems only happen to like 1% of them" but over half the gotways i sold needed repairs.
The only kingsong i have had to repair is the one i smashed into a pole.
That sais it all

Zresztą tego typu tekstów jest dużo więcej na necie. Wygląda na to że chłopaki z Trójmiasta będą mieli pełne ręce roboty :)
Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 6 dni temu przez zeus78.

Problemy z GotWay 2 tygodni 6 dni temu #1369

• devnull
  • devnull Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Podziękowania: 2
  • Oklaski: 2
GW coś ma pecha, a może to kwestia tego że cały czas próbuje nowych rozwiązań. Tylko ze jak tak dalej pójdzie to pozabijają swoich fanów a resztę zniechęcą. Mogli by przy zmianach po prostu mocniej testować produkt bo to już trzecia duża wpadka. Mój 9bot już robi się za slaby, co ja biedny teraz mam kupić ? :( .

Problemy z GotWay 2 tygodni 6 dni temu #1370

• GexN
  • GexN Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • InMotion V5F+
  • Podziękowania: 20
  • Oklaski: 3
devnull napisał:
GW coś ma pecha, a może to kwestia tego że cały czas próbuje nowych rozwiązań. Tylko ze jak tak dalej pójdzie to pozabijają swoich fanów a resztę zniechęcą. Mogli by przy zmianach po prostu mocniej testować produkt bo to już trzecia duża wpadka. Mój 9bot już robi się za slaby, co ja biedny teraz mam kupić ? :( .

Też mam nadzieję, że wyciągną wnioski, bo też z tyłu głowy chodzi mi wymiana kółka (choć pewnie najwcześniej na wiosnę). Dla GW to realny i nie tylko wizerunkowy koszt, gdyż wymieniają płyty główne lub wgrywają nowy firmware.

Kingsong też miał swojego czasu wtopę w postaci nagminnie przepalających się bezpieczników w KS16 i od tej pory cisza - podejrzewam, że wdrożyli odpowiednie procedury testowe, aby uniknąć problemów w przyszłości i mam nadzieję, że podobnie zrobi GotWay. Zdecydowanie nie chciałbym sytuacji w której mamy jednego dominującego producenta, gdyż brak konkurencji jest niezdrowy dla rynku i klientów (wiem są inne firmy produkujące szybkie kółka np. Rockwheel, ale nie mają tak szerokiego wachlarza produktów jak GW i KS, a inne od prawie roku nie wypuściły nic nowego np. InMotion lub 9bot).

Problemy z GotWay 2 tygodni 6 dni temu #1371

• Buc
  • Buc Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Gotway MCM4 HS
  • Podziękowania: 12
  • Oklaski: 5
A tymczasem mój Mcm4 dobija bezawaryjnie do 4500 km. Myślę, że osiągnę 6000 zanim wymienię na Tesle i wtedy będę częstym gościem tego wątku. ;)

Problemy z GotWay 2 tygodni 5 dni temu #1372

• emenems
  • emenems Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • Podziękowania: 8
  • Oklaski: 1
Buc napisał:
A tymczasem mój Mcm4 dobija bezawaryjnie do 4500 km. Myślę, że osiągnę 6000 zanim wymienię na Tesle i wtedy będę częstym gościem tego wątku. ;)
Może do tej pory GW wyciągnie wnioski z wpadek i poprawi swoje produkty.

Mój ACM jutro będzie miał 2kkm i też nic podobnego się nie dzieje.
Jedyny mankament (z którym da się żyć, można się przyzwyczaić), to lekkie przechylanie pedałów do przodu przy skręcie w prawo i do tyłu, przy skręcie w lewo (pisał też o tym @Lukas) - może odkryli to i chcieli poprawić, a coś im nie wyszło...

Problemy z GotWay 2 tygodni 4 dni temu #1373

• Lukas
  • Lukas Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Podziękowania: 25
  • Oklaski: 16
Jest to uciążliwe mam nadzieję że pedały już będą w nowej Tesli zachowywały się tak jak u innych marek a mianowicie szybkie wyrównywanie wychodząc z zakrętu jak i w chodząc jednak jest to według mnie bardzo uciążliwe chwilami odczucie że się poleci
Pozdrawiam Lukas

Problemy z GotWay 2 tygodni 2 dni temu #1377

• kotu
  • kotu Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Oklaski: -1
Sprzęt powinien być kupowany u dealera. Wtedy każde koło, które przychodzi od producenta jest sprawdzane przez profesjonalny serwis techniczny pod względem elektronicznym i mechanicznym przed sprzedażą i dla tego kwestia np. poluzowanych kabli jest od razu eliminowana przed wyjściem jednokolowca do klienta.

Dealer ma wiedzę i możliwość sprawdzenia każdego egzemplarza po numerach silnika lub płyty głównej, poza tym otrzymuje powiadomienia o ewentualnych problemach, oraz wszystkie zakupione egzemplarze są od razu monitorowane i wysyłane jest ostrzeżenie do dealera z fabryki.

Jeśli ktoś może sobie wyobrazić linię do produkcji samochodów, to to samo jest z kołami. Zamawia się w salonie kolor i parametry i informacja idzie do fabryki, tam na linii produkcyjnej idzie seria setek sztuk i zmiany w modelach są wprowadzane z datami, dla tego jeśli jest zmiana softu, elementów itp, to jest to wszystko rejestrowane w ich bazie. Fabryka wysyła informacje do dealera i na miejscu zostają sprawdzone numery wszystkich sprzedanych egzemplarzy, Jeśli usterka występuje u wybranego dealera to klient wzywany jest na akcje serwisową przez tego dealera.

W trójmieście awaria ta nie miała miejsca, bo nie było tej serii kół. Poza tym zostało to natychmiast poprawione przez producenta i podlega akcji serwisowej. Na tysiące produkowanych egzemplarzy żeby kupić akurat te po zmianie softu, to trzeba mieć po prostu pecha. Jeden Gotway sprzedaje koła na cały świat i mówimy tu o setkach tysięcy sztuk, jak już nie o milionach.

Oficjalny serwis posiada wiedzę i narzędzia do usunięcia wszelkiego typu usterek. Wszystkie koła objęte są akcjami serwisowymi łącznie z wymianą komponentów na najnowsze. Koła wymagają również okresowych przeglądów technicznych, nie wiem czy bierzecie to pod uwagę że ten sprzęt robi tysiące kilometrów. Powstała usterka, to błąd w kolejnej wersji oprogramowania dotyczącego poziomowania koła na podjazdach, czy w zakrętach. Jest to funkcja, którą można przestawić w zależności od stylu jazdy.

Osobiście nie znam firmy która pisze soft na poziomowanie koła przy manewrach skrętu, przy podjeździe pod górę, tak aby wjeżdżać z poziomymi stopami jak by się wchodziło po drabinie pod podjazdy 45 stopni (bezcenne) To jest sztuka napisanie takiego softu biorąc pod uwagę szybką zmianę kierunków jazdy przyśpieszeń oraz nierówności terenu, wiele parametrów zmieniające się w setne, tysięczne sekundy, które trzeba poprzez oprogramowanie przenieść na trójfazowy silnik i wywołać takie pole elektromagnetyczne aby w jednej chwili zareagować na jeźdźca i wspomóc go podczas jazdy. Samo wywołanie pola trwa dłużej. To działa jak kontrola stabilizacji jazdy w samochodzie, nie pozwala wypaść z zakrętów dla tego prędkość przelotowa wynosi 40km/h i jest uważana jako bezpieczna wg producenta.

Ja jestem zakochany w tej funkcji, ale żeby odkryć jej plusy trzeba sporo jeździć i poznać dobrze sprzęt. Jeśli nie będzie tego w kolejnych modelach zostanę przy starym sprzęcie.

Ja osobiście nie miałem do czynienia z żadnymi poważnymi problemami w kołach, odpukać. Przesyłam fotki mojej zmodowanej elektronicznie wersji testowej. Testuję parametry elektryczne wybranych modeli, ale mój ulubiony to ACM s+ i MSuper V3s+ ze wskazaniem na ACM ;) na zdjęciu. Nie mógł bym polecić koła o którym nie wiem dosłownie wszystko. Koła to moja pasja!

Dodać należy, że tego typu awarie zdarzają się tylko rozwijającym się firmom, które wprowadzają na rynek nowości i są motorem rozwoju nowoczesnych technologii. Wystarczy przywołać przykład Toyoty.

Najlepsi idą do przodu i popełniają błędy, ale są na 1 miejscu.

Żeby zobaczyć ten obrazek - zaloguj się lub zarejestruj.

Żeby zobaczyć zdjęcia w tej wiadości - zaloguj się lub zarejestruj.

Ostatnio zmieniany: 2 tygodni 2 dni temu przez kotu. Powód: zdjęcia

Problemy z GotWay 2 tygodni 2 dni temu #1379

• Lukas
  • Lukas Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Podziękowania: 25
  • Oklaski: 16
A kiedy planujecie mieć nowość z Gotway Teslę jaka cena przyblizona??
Pozdrawiam Lukas
  • Strona:
  • 1
  • 2

Shoutbox! Dzień dobry ;)

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj