ecojazda.pl korzysta z ciasteczek! - to takie pliki, które zapisują się na komputerze...

ecojazda.pl

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Monocykl a wysoka temperatura

Monocykl a wysoka temperatura 4 miesiąc 3 tygodni temu #1269

• Wolfmann
  • Wolfmann Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Inmotion V8
  • Oklaski: 0
Tak się zastanawiam czy jest jakieś niebezpieczeństwo pozostawiania monocykla w samochodzie w upalne dni na pełnym słońcu. Lubię wozić moją V8 w bagażniku do pracy a po pracy trochę pojeździć. Słyszałem o sytuacjach, gdzie telefony pozostawione na desce rozdzielczej w samochodzie w upalne dni lubiły eksplodować. A jak jest z monocyklami? Zostawiacie czasem swoje monocykle latem na wiele godzin w samochodach?
Jacek
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Monocykl a wysoka temperatura 4 miesiąc 3 tygodni temu #1275

• Kalmar
  • Kalmar Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • bWheel U8 Experimental :) / KS-14D Black
  • Podziękowania: 36
  • Oklaski: 11
Tak się zastanawiam czy jest jakieś niebezpieczeństwo pozostawiania monocykla w samochodzie w upalne dni na pełnym słońcu
Ciekawe czy w instrukcji do V8 podane są parametry przechowywania produktu? ;)
Niestety nie czytałem :unsure:

W mojej instrukcji podane są temperatury użytkowania: -10 do +40 stopni.
Natomiast temperatury przechowywania ogniw Samsunga, które mam w akumulatorze: -20 do +60 stopni przez miesiąc, -20-+50 przez 3 m-ce, przechowywanie przez rok to temperatury -20 do +25 stopni

Fabryczny test przegrzania ogniw wygląda tak:
Heating Test
Test method: To heat the standard charged cell at heating rate of 5°C per minute up to 130°C and keep the cell in oven for 60 minutes.
Criteria: No fire, and no explosion.

Zostawiacie czasem swoje monocykle latem na wiele godzin w samochodach?
Nie. I nie polecam ze względu na szybsze starzenie się ogniw w wyższych temperaturach. W samochodzie 60-70 stopni to nie problem w upalny dzień.

Nie mogę znaleźć teraz strony na której podany jest przykład monocykla CXM, który zapalił się właśnie w samochodzie na pełnym słońcu. Nie spalił całego samochodu tylko część z fotelikiem na którym leżał bo pewnie zabrakło tlenu ale szarego osadu było wszędzie sporo.
Pozdrawiam. Tomek
Za tę wiadomość podziękował(a): Wolfmann

Monocykl a wysoka temperatura 4 miesiąc 2 tygodni temu #1280

• Artur
  • Artur Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • bwheel U8 classy
  • Podziękowania: 4
  • Oklaski: 2
Ryzyko zawsze istnieje, chociaż z moich doświadczeń wynika że w bagażniku wcale nie jest tak gorąco jak we wnętrzu, a tym bardziej na desce rozdzielczej, które najczęściej są czarne. Jeśli zadbamy na przykład o zacienione miejsce parkowania to nie powinno być źle.

Chociaż w czarnym kombi do tego z gazem w kole, to bym odradzał takich eksperymentów :P
I'm Not Driving Fast just Flying' Low
Pozdrawiam serdecznie:)

Monocykl a wysoka temperatura 4 miesiąc 2 tygodni temu #1281

• Kalmar
  • Kalmar Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • bWheel U8 Experimental :) / KS-14D Black
  • Podziękowania: 36
  • Oklaski: 11
Ja nie zostawiam na dłużej niż 10-15 minut. U mnie rejestrator jazdy czyli popularna kamerka wiesza mi się w silnym słońcu ale tylko na postoju, po dłuższym czasie. Chowam ją teraz pod siedzenie i wtedy jest ok.
Teoretycznie po nagrzaniu powyżej +65 stopni sterownik powinien zabezpieczyć kółko tzn. włączyć sygnał ostrzegawczy i tiltback, tak żeby nie dało się nim jechać.
Użytkownicy z cieplejszych rejonów (Hiszpania, Kalifornia) czasem piszą o tym na forum międzynarodowym.
V8 pewnie też ma jakieś zabezpieczenie przed przegrzaniem.
Pozdrawiam. Tomek

Shoutbox! Dzień dobry ;)

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj