ecojazda.pl korzysta z ciasteczek! - to takie pliki, które zapisują się na komputerze...

ecojazda.pl

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Akcesoria przydatne do jazdy

Akcesoria przydatne do jazdy 5 miesiąc 1 tydzień temu #1237

• GexN
  • GexN Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • InMotion V5F+
  • Podziękowania: 20
  • Oklaski: 3
Dni coraz dłuższe, coraz więcej jeździmy, więc pomyślałem, że podzielę się akcesoriami jakie zdarza mi się używać podczas jazdy na kółku:

Dzwonek zakładany na palec - mały, dość głośny i kompaktowy na tyle że bez problemu można do schować nawet do kieszeni jeansów.
Cena: około 12 zł (choć teraz widzę, że kosztują już około 20zł)
Przykładowa aukcja: www.aliexpress.com/item/Aluminum-Alloy-L...4mm/32791384432.html

Latarka na nadgarstek w formie zegarka - dobre uzupełnienie na wieczorne wypady dla światła wbudowanego w kółko, gdyż świeci dużo mocniej i dalej, a na dodatek nie zajmuje rąk. Posiada wbudowany akumulator ładowany na micro-usb. Czas pracy na pełnej mocy około 1,5h. Wady: Dość gruba, przez co niewygodnie chowa się pod bluzę/kurtkę
Cena: około 35zł
Przykładowa aukcja: www.aliexpress.com/item/New-Portable-CRE...del/32320315627.html

Świecąca opaska na ramię - może świecić światłem stałym lub mrugać. Dla zwiększenia bezpieczeństwa - światło na tej wysokości jest lepiej widoczne dla kierowców samochodów niż odpowiednik założony na kółko.
Cena: w biedronce ostatnio była za 12zł
Przykładowa aukcja: fivesport.pl/product-pol-5674-Opaska-spo...q9utQCFYJJGAodYEQGFA

PS. Załączone linki to znalezione na szybko oferty, bardziej po to, aby zaprezentować zdjęcia produktu. Jeżeli poszukacie może uda Wam się znaleźć lepsze ceny.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Akcesoria przydatne do jazdy 5 miesiąc 1 tydzień temu #1238

• Kalmar
  • Kalmar Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • bWheel U8 Experimental :) / KS-14D Black
  • Podziękowania: 36
  • Oklaski: 11
Jeśli chodzi o lusterka to na spotkaniu miałem własnoręcznie wykonaną z małego okrągłego lusterka typu "martwe pole" wersję minimum, która mi pomaga na drogach dla rowerów. Koszt 10 zł za dwa lusterka + szeroka guma z rzepami.
Podobne występuje na rynku jako lusterko PPG (paralotniowe) na rękę. ok 30zł.

Żeby zobaczyć ten obrazek - zaloguj się lub zarejestruj.
zdjęcie: AVIONBOY - allegro

Natomiast jako mocowane do kasku wszędzie polecane jest Zefal Z Eye, cena ~40zł

Jeśli monocykl nie ma bocznego oświetlenia (tak jak mój) to jeśli nie mamy opaski odblaskowej na rękawie może być niewidoczny wieczorem przy dojeżdżaniu do przejazdu rowerowego lub przejścia dla pieszych więc można przykleić paski dobrej taśmy odblaskowej np. Oralite, kratka, plaster miodu. Są to taśmy, które wyjątkowo dobrze odbijają światło i widać je z daleka. Można je przycinać, są elastyczne, mają mocny klej, dostępne różne szerokości. U siebie teraz mam naklejone taśmy żółte, białe i czerwone typu kratka.

taśma tzw. kratka

taśma Oralite / Orafol
źródło: odblaskowo.pl

Żeby zobaczyć zdjęcia w tej wiadości - zaloguj się lub zarejestruj.

Pozdrawiam. Tomek
Ostatnio zmieniany: 5 miesiąc 1 tydzień temu przez Kalmar.

Akcesoria przydatne do jazdy 5 miesiąc 1 tydzień temu #1239

• GexN
  • GexN Avatar
  • Wylogowany
  • Senior forum
  • InMotion V5F+
  • Podziękowania: 20
  • Oklaski: 3
Lusterko wsteczne na rękę wygląda fajnie :) pewnie sobie sprawię, bo odkręcanie się na zakrętach na ścieżce rowerowej jest średnio wygodne.
Nie jestem za to przekonany do lusterka przyczepianego do kasku - nie wątpię, że jest praktyczne, ale w razie wypadku wolałbym nie mieć długiego metolowo-szklanego przedmiotu dokładnie przed oczami i twarzą (moja fantazja rysuje zbyt wiele czarnych scenariuszy :dry: )

Akcesoria przydatne do jazdy 5 miesiąc 1 tydzień temu #1240

• Kalmar
  • Kalmar Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • bWheel U8 Experimental :) / KS-14D Black
  • Podziękowania: 36
  • Oklaski: 11
Dlatego Zefal a nie podróba.. Ono nie jest szklane tylko z tworzywa sztucznego. Nietłukące. Przy zderzeniu się składa. Nie spotkałem opinii negatywnych związanych z wypadkami więc kiedyś pewnie zamówię.

Film Marcina testującego Zefal Z Eye :)

Ja chcąc sprawdzić jak to będzie najpierw zrobiłem takie na rękę. Mając lusterko montowane do kasku ręce mam wolne więc jest to plus tego rozwiązania.
Parę osób z forum międzynarodowego używa.
Pozdrawiam. Tomek
Ostatnio zmieniany: 5 miesiąc 1 tydzień temu przez Kalmar.

Akcesoria przydatne do jazdy 4 miesiąc 2 tygodni temu #1287

• Artur
  • Artur Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • bwheel U8 classy
  • Podziękowania: 4
  • Oklaski: 2
GexN napisał:

Dzwonek zakładany na palec - mały, dość głośny i kompaktowy na tyle że bez problemu można do schować nawet do kieszeni jeansów.

Udało mi się zrobić coś podobnego, bez żadnych kombinacji spisuje się dobrze. Kupiłem go za 5 zł w sklepie Jula, ale jest to zwykły dzwonek do roweru dziecięcego. Co ważne, młoteczek nie jest na sprężynie, a jest to mechanizm z dźwiękiem oznaczonym jako metaliczny. Dzisiaj jadąc do pracy, skutecznie oczyszczał mi drogę. Głośność jest w sam raz, jest dyskretny a jednocześnie dobrze słyszalny. Ludzie ustąpili ok 10 m przede mną.

Warto chyba taki dzwonek trzymać wciąż w dłoni jednak nie wiem jak by to było w razie wywrotki czy nie połamiemy sobie palców. Może jakaś smycz będzie dobrym pomysłem.

Żeby zobaczyć zdjęcia w tej wiadości - zaloguj się lub zarejestruj.

I'm Not Driving Fast just Flying' Low
Pozdrawiam serdecznie:)

Shoutbox! Dzień dobry ;)

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj