ecojazda.pl korzysta z ciasteczek! - to takie pliki, które zapisują się na komputerze...

ecojazda.pl

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Problem z wystającym wentylem

Problem z wystającym wentylem 2 miesiąc 1 tydzień temu #1299

• Wolfmann
  • Wolfmann Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Inmotion V8
  • Oklaski: 0
Witam,

ostatnio musiałem zmienić dętkę w moim Inmotion V8. Kupiłem oryginał i okazuje się, że podczas jazdy wentyl na tyle wystaje do boku, że uderza o plastikową obudowę koła. Czy miał ktoś z Was już taki problem i poradził sobie z nim? Pewnie można by jeszcze raz ściągnąć dentkę i w imadle spróbować wentyl jakoś dogiąć, ale może jest jakiś inny sposób. Tym bardziej, że mam dwie nowe oryginalne dętki i oba wentyle wyglądają identycznie. Różnią się jednak trochę od wentylu dętki, którą kupiłem razem z kołem. Poniżej zrobiłem zdjęcie starej i nowej dętki. Dziękuję za pomoc.

Żeby zobaczyć ten obrazek - zaloguj się lub zarejestruj.

Żeby zobaczyć zdjęcie w tej wiadości - zaloguj się lub zarejestruj.

Jacek
Ostatnio zmieniany: 2 miesiąc 1 tydzień temu przez Kalmar. Powód: poprawa widoczności załączników
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Problem z wystającym wentylem 2 miesiąc 1 tydzień temu #1301

• Kalmar
  • Kalmar Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • bWheel U8 Experimental :) / KS-14D Black
  • Podziękowania: 36
  • Oklaski: 11
Nie powinien uderzać. To się zgadza. Możesz próbować upuścić powietrza i dokładniej ułożyć wentyl w rowku felgi - trochę wyciągnąć go z felgi, powinien się wtedy bardziej położyć (i układamy zaworem zgodnie z kierunkiem jazdy a nie "pod prąd"). Może dętka tak się ułożyła ze wentyl trochę bardziej odstaje.
U mnie jak odstawał to właśnie ułożyłem dokładniej dętkę i położył się.
Kiedyś miałem też dętkę z krótkim prostym wentylem i nie zahaczał o obudowę ale było rzeczywiście bardzo blisko.
Pozdrawiam. Tomek
Za tę wiadomość podziękował(a): Wolfmann

Problem z wystającym wentylem 2 miesiąc 5 dni temu #1307

• emenems
  • emenems Avatar
  • Senior forum
  • Podziękowania: 8
  • Oklaski: 1
Wolfmann napisał:
ostatnio musiałem zmienić dętkę w moim Inmotion V8. Kupiłem oryginał i okazuje się, że podczas jazdy wentyl na tyle wystaje do boku, że uderza o plastikową obudowę koła[...] Tym bardziej, że mam dwie nowe oryginalne dętki i oba wentyle wyglądają identycznie. Różnią się jednak trochę od wentylu dętki, którą kupiłem razem z kołem. Poniżej zrobiłem zdjęcie starej i nowej dętki
Skoro dętki na zdjęciu wyglądają inaczej, to chyba nie jest to oryginał...
Sam zmieniałem też dętkę i oponę. Dętkę mam nieoryginalną (jakaś chińska) i nie ma z nią najmniejszych problemów.

Z oponą natomiast mam taki problem, że dokładnie taka sama KENDA K924, o tym samym rozmiarze, co oryginalna, jest nieco większa (jakieś 2mm na promieniu), so skutkuje tym, że bardzo chętnie ociera o wewnętrzną stronę obudowy/błotnika - zwłaszcza, gdy jest zimna. Dotyczy to dokładnie trzech opon, które kupiłem, więc przypadek można chyba wykluczyć.

Może z dętkami jest podobnie, że ich parametry zależą od dystrybucji...

Shoutbox! Dzień dobry ;)

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj