ecojazda.pl korzysta z ciasteczek! - to takie pliki, które zapisują się na komputerze...

ecojazda.pl

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: [GotWay] Msuper V3s+ 1600 czy ACM 1300 ?

[GotWay] Msuper V3s+ 1600 czy ACM 1300 ? 6 miesiąc 5 dni temu #904

• kotu
  • kotu Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
  • Oklaski: -1
Po jezdzie na Airwheel Q3 oraz kingsong KS16 przyszedl wreszcie czas na porzadny sprzet.
Ze wzgledu na zasieg i osiagi wchodzi tylko w gre GOTWAY i te dwa modele, nie widze konkurencji na rynku.
Dojazd do pracy 13 km 3x w tygodniu. Co wybrac? ACM to ferrari szybkie odejscie i hamowanie, zasieg max 130km.
Msuper V3s+ 1600 to mega wygoda i bezpieczna predkosc ok 40/h zasieg max 160km.
Kingsong KS16 przy tych modelach to zabawka, 85V robi swoje. Nie jezdzilem na 18" moze jakies podpowiedzi?
Ostatnio zmieniany: 6 miesiąc 5 dni temu przez Kalmar. Powód: przeniosłem do odpowiedniej kategorii
Temat został zablokowany.

[GotWay] Msuper V3s+ 1600 czy ACM 1300 ? 6 miesiąc 5 dni temu #905

• Lukas
  • Lukas Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Podziękowania: 25
  • Oklaski: 16
hmm msuper i acm to taka same podzespoły nie 85v tylko 84v co do msuper ciezszy wagowo ale coraz wiecej wadliwych kabelkow i problemow a takze ciezszy przy skrerach..acm16 lżejszy i lepsze skrety bardziej zwinny taka roznica tu kierowac trzeba waga oraz zwrotnoscia reszte juz napisalem
Pozdrawiam Lukas

[GotWay] Msuper V3s+ 1600 czy ACM 1300 ? 6 miesiąc 5 dni temu #906

• Kalmar
  • Kalmar Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • bWheel U8 Experimental :) / KS-14D Black
  • Podziękowania: 36
  • Oklaski: 11
Rzeczywiście Yakuza chyba musiałby się wypowiedzieć ;)

To trudny wybór bo poprawione topowe modele GotWay'a to nie byle co.
Dla mnie MSuper ma zbyt odkryte koło i 18", nie chciałbym tak dużego koła. No i z tyłu chlapie, trzeba błotnik kombinować.
Jakoś tak bardziej pasuje mi ACM16. Bardziej poręczny i też można za..., szybko jeździć :P
Tak wogóle to ja zastanawiam się nad KS14D, muszę go gdzieś na żywca obejrzeć.
Pozdrawiam. Tomek

[GotWay] Msuper V3s+ 1600 czy ACM 1300 ? 6 miesiąc 5 dni temu #907

• kotu
  • kotu Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
Co do KS14D to nie za mala bateria na 800W silnik ? Przy prądach rzędu 70A - 80A takie male baterie padają prędzej czy później.
Wg mnie minimum to 680Wh i w górę na silnik 800W. No chyba, że koło kupujesz na krótkie dystansy i cały czas doładowujesz od 60% rozładunku do pełna. Bo przy pełnym speedzie poniżej 50% bateria dostaje w tyłek. Im mniejsza rezerwa i większe prądy tym bardziej ją katujesz. Brał bym MCM4- HS 680 35km/h, 35stopni podjazd spory zasięg. Nie wielka różnica w cenie. Przemyśl to jeszcze. KS mam i niestety oni osiągnęli już swój limit, a te 5km/h więcej sporo daje jak trzeba uciekać, wychodzić z opresji. To jest główny powód pozostawienia prze ze mnie KS16 fajnie jechać na nim 28km/h ale nie ma zapasu i masz stres cały czas, ze walniesz głową o beton. Koło powinno się brać z baterią minimum 2x zasięg jaki zamierzasz przejechać, do tego silnik 300W - 500W to baterie ok 430 Wh w dół wystarczą. Na 800W jak depniesz to warto mieć zapas A.

[GotWay] Msuper V3s+ 1600 czy ACM 1300 ? 6 miesiąc 5 dni temu #908

• Lukas
  • Lukas Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
za niedługo kole 17 będzie okazja to sprawdzić zuce swoim suchym okiem na te zabawki
Pozdrawiam Lukas
Ostatnio zmieniany: 6 miesiąc 5 dni temu przez Lukas.

[GotWay] Msuper V3s+ 1600 czy ACM 1300 ? 6 miesiąc 5 dni temu #909

• kotu
  • kotu Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
Masz dostep do kólek na testy ?

[GotWay] Msuper V3s+ 1600 czy ACM 1300 ? 6 miesiąc 5 dni temu #910

• Lukas
  • Lukas Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
oczywiście Pan Yakuza zaprasza
Pozdrawiam Lukas

[GotWay] Msuper V3s+ 1600 czy ACM 1300 ? 6 miesiąc 5 dni temu #911

• Kalmar
  • Kalmar Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
kotu, mi nie chodzi o speed tylko o poręczność. Oczywiście, że chciałbym 10 lub 14 cali, 300km zasięgu i 45 km/h maksymalnej prędkości ale niestety jeszcze sie tak nie da :)

kotu napisał:
Przy prądach rzędu 70A - 80A takie male baterie padają prędzej czy później

Tak duże prądy nie płyną ciągle a raczej wyjątkowo krótko, bardzo krótko. Li-Ion o wydajności ciągłej 20A to jest już niezły wyczyn (cena też) a i temperatury podczas pracy są już niebezpieczne jeśli chodzi o zamknięte skrzynki na akumulator a takie są w monocyklach. Zresztą z reguły tak się projektuje sterownik żeby maksymalny prąd jaki się da z niego wykrzesać nie przekraczał 70-75 % prądu ogniwa. Inaczej akumulator bardzo szybko skończy żywot albo zadziała BMS. a nie o to chodzi. Chyba że chciałbyś jeździć ekstremalnie ale to już wyższa szkoła jeśli chodzi o modyfikacje.
Zostawmy to.

Jeśli chcesz grzać do oporu to masz rację, tylko GotWay a patrząc na ludzi którzy też lubią grzać na maksa to zostaje MSuper, który też czasami się wyłącza w najmniej odpowiednim momencie i jest nieporęczny :)
Dlatego drugi do grzania jest ACM i to widać na forum międzynarodowym.
Pozdrawiam. Tomek

[GotWay] Msuper V3s+ 1600 czy ACM 1300 ? 6 miesiąc 5 dni temu #912

• kotu
  • kotu Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forowicz
Poręczność i wygoda nie idą w parze, jak latam na 14" to na krótkie trasy max 10km da radę, ale nie wyobrażam sobie jechać na tym 20km.
16" mniej poręczna i w got way masz 1300Wh baterie oraz 1600Wh w KS16 masz max 820Wh, co jest zbyt mało. Bateria traci swoja pojemność i kupowanie 820Wh to jak kupowanie połowy zasięgu, a o jeździe na wylądowaniach poniżej 50% wspominałem, ilość cykli raptownie spada.

Prądy 70A ciągnie jak jedziesz pod górkę 25stopni przez 10 minut i do tego przyspieszasz.

Co do wyłączania się gotway Msuper to pierwsze modele miały BMS z tranzystorem przeciążeniowym, które spisywało sie w rowerach. Nie działa to w unicyklach, wiec tranzystor zlikwidowano dla bezpieczeństwa użytkownika., co zatem "dobija" baterię przy ostrej jeździe, gdyż nie odłącza jej pod przeciążeniem. Jedyne wyjście duży akumulator.

Co do awaryjności Msuper to są bajki, jeden post o źle spiętych kablach zrobił burzę w internecie, faktycznie to nie jest żadna usterka fabryczna w której można mówić o modelu czy o serii, ale błąd w produkcji.

[GotWay] Msuper V3s+ 1600 czy ACM 1300 ? 6 miesiąc 4 dni temu #913

• Kalmar
  • Kalmar Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
Problem z rozłączającymi się konektorami silnika a to jest do zrobienia nawet we własnym zakresie.
Na forum międzynarodowym również mają podobne dylematy z wyborem między nowymi wersjami MSuper a ACM.
Rosjanie chyba polubili MSuper bo co rusz pojawia się jakiś film, inni lubiący szybko jeździć też. Z tego wniosek, że musi być naprawdę niezły.
Do ACM Yakuzy dołączył właśnie MSuper a nie KS czy coś jeszcze innego. Z tego co pisze wynika, że nie narzeka.
Pewnie zbyt wielu posiadaczy nowych kółek GotWay'a w Polsce nie znajdziemy więc i opinii z pierwszej ręki będzie mało.
Pozdrawiam. Tomek
Ostatnio zmieniany: 6 miesiąc 4 dni temu przez Kalmar.
  • Strona:
  • 1
  • 2

Shoutbox! Dzień dobry ;)

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wysyłać wiadomości, zerejestruj or zaloguj